in memoriam J.Ch. Cornelis Met grote ontsteltenis namen wij kennis van het plotselinge overlijden op 20 april jl. van de heer J. Ch. Cornelis, groepsdirecteur Westelijk Halfrond en Exportcoördinatie, die ons op 52-jarige leeftijd ontviel. Bij allen, die hem kenden, bracht het droeve bericht van zijn onverwachte heengaan diepe verslagenheid teweeg. De naam Cornelis zal altijd onverbrekelijk verbonden blijven aan de Heineken export, waarvan hij gedurende de 23 jaar dat hij de belangen van onze onderneming gediend heeft een van de steunpilaren is geweest. Reeds in de eerste jaren van zijn loopbaan wist hij, mede door zijn onstuitbare energie, de export naar West-Afrika naar grote hoogten op te stuwen. Zijn persoonlijke inzet is daarbij van een niet te schatten verdienste geweest. In zijn directe omgeving ging van zijn persoonlijkheid een stimulerende werking uit. Voor zijn naaste medewerkers, met wie hij een hecht team vormde, was hij een bron van inspiratie. Gedurende zijn hele loopbaan heeft de heer Cornelis deel uitgemaakt van de wekelijkse exportvergadering, die op donderdag 17 april voor de 1234ste maal bijeenkwam. Bijna tien jaar lang leidde hij als voorzitter deze bijeenkomsten. Hij deed dit op een zodanige wijze dat, in goede samenwerking tussen de commercie en de produktie, steeds, in een tijdsbestek van twee uur, belangrijke beslissingen konden worden genomen. In 1970 volgde zijn benoeming tot directeur. In deze laatste functie heeft hij in de afgelopen jaren wederom de export naar het onder hem ressorterende gebied sterk doen stijgen. Bovendien wist hij, door tijdig om te schakelen op produktie daar ter plaatse, te voorkomen dat in bepaalde landen door lokale maatregelen ons aandeel in de markt verloren zou kunnen gaan. Zijn inzet en toewijding maakten de heer Cornelis tot een Heineken man in de beste betekenis van het begrip. Een man met een zo dynamische instelling, dat hij bij het uitoefenen van zijn taak het uiterste van zijn krachten vergde. De verbijstering bij het horen van zijn plotseling verscheiden heeft plaats gemaakt voor een gevoel van grote leegte. Een zeer gewaardeerd medewerker ging te vroeg van ons heen. Groot is ons medeleven met zijn echtgenote en kinderen. Hij ruste in vrede.

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 3