'Ace' voor Tom Okker Doordouwer wint Schaatstrofee Meestertapper Kerckhoffs Het Amersfoortse 'St. Joris Biertappersgil- de', waarmee ons concern reeds geruime tijd goede relaties onderhoudt, vierde op 18 februari in 'De Faam' te Hoogland het jaarlijkse Lentefeest. Eregast op deze avond was onze gewestelijk verkoopleider horeca, de heer J. G. M. Kerckhoffs, die na het met goed gevolg afleggen van de proe ve van bekwaamheid (het tappen van een reuzeglas) tot 'Meestertapper honoris cau sa' benoemd werd. Uit handen van Ouder man C. G. van Doorn ontving de kersverse gildebroeder vervolgens de bijbehorende oorkonde en het St. Joris embleem met in scriptie. Het gilde en zijn gasten zetten daarna nog verscheidene uren de viering van het Lentefeest in opperbeste stemming voort. I Op de foto Ouderman Van Doorn die de oorkonde voorleest. In het midden de heer J. J. Eriks, Schrijver en Busmeester van het gilde. 1 Tom Okker kijkt dorstig naar de fles tijdens het ABN-tennistoernooi, dat gehouden werd van 23 februari tot en met 2 maart jl. Het is dan ook niet ondenkbaar dat je een droge keel krijgt als je een spannende finalepartij speelt tegen iemand als Arthur Ashe. Jammer voor Okker moest hij dit keer de eerste plaats aan Ashe afstaan. Maar de ongeveer 6.000 aanwezigen in het Sport paleis Ahoy' hebben van een goede wed strijd kunnen genieten. In de finale op vrijdag 14 maart van het door Heineken reeds voor het derde seizoen georganiseerde Schaatsfestijn is Johan Wardenier, de ijzersterke landbouwer uit het Overijsselse Marknesse, op grandioze wijze winnaar geworden van de Heineken Schaats trofee 1975. Opnieuw heeft dit Heineken-initiatief het marathonschaatsen grote populariteit gegeven, niet alleen bij de vele honderden actieve schaatsers, maar ook bij het publiek, dat in steeds groter getale het Heineken Schaatsfestijn bezocht. Ook bij de dames, van wie Atje Keulen- Deelstra de niet te evenaren winnares werd, spreekt deze nieuwe vorm van wedstrijdsport bijzonder aan. Op de foto midden Johan Wardenier, rechts de als tweede geëindigde Gerrit Woudenberg en links Marten Hoekstra, die de derde plaats bezette. De andere foto toont een tegel, die door één van de deelnemers van het Heineken Schaatsfestijn aan de organisatoren werd aangeboden én in dank aanvaard. 27

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 27