PENSIONERING H. A. J. LUITE AFSCHEID H. J. A. BAKELS AFSCHEID M. N. C. VAN GOGH Op 21 februari nam de heer H. A. J. Luite in 't Koelschip van de brouwerij Stadhouderskade te Amsterdam af scheid van Heineken. Op 15-jarige leeftijd, dat wil zeggen ongeveer 50 jaar geleden, kwam hij in dienst als jongste bediende, die onder meer als taak had het met de hand bijhouden van de kopieboeken. Na een aantal jaren kwam hij bij de afdeling bier en leningen en vanaf 1970 was hij werk zaam als medewerker debiteuren informatie. De heer Luite werd toegesproken door de heer P. Bol, directeur informatie verwerking, die hem na afloop een stoeltjesklok aanbood (foto onder). De tweede spreker was de heer O. van Maanen, chef van de afdeling debi teuren-informatie. Hij noemde hem 'Super Star Luite', die met de vele uren overwerk meegeteld, ruim 50 jaar in dienst van Heineken is geweest. De heer Van Maanen gaf hem een luxe barometer en sprak de wens uit dat deze goede omstandigheden zou regi streren. Op vrijdag 28 februari nam de heer H. J. A. Bakels in de garage Quellijnstraat te te Amsterdam afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer Bakels trad, na 18 jaar werkzaam te zijn geweest bij Hoppe, op 5 augustus 1957 in dienst van Heineken als chauffeur. De laatste jaren was hij werkzaam in de garage in de Quellijnstraat onder andere als kantinebeheerder. In de garage, die gezellig was 'aangekleed' door de rek.lame service dienst, werd de heer Bakels, vergezeld van echtgenote en familie, toegesproken onder meer door de heren C. Ham en C. F. Kooy. De heer H. J. Bolthof memoreerde nog enige voorvallen uit de Hoppe-tijd. Namens het personeel overhandigde de heer Doderer enige cadeaus, te weten een visuitrusting en een tuinameublement. Het afscheid werd getypeerd door een bijzonder gezellige en informele sfeer. Tenslotte was er nog iemand in de zaal die een afscheidwoordje tot de heer Luite wilde richten. Het was de heer Drijver, vroeger zijn chef, nu ge pensioneerd, die hem een kopie van een reeds lang geleden door de heer Luite zelf gemaakte tekening over handigde. De heer Luite dankte de aanwezigen voor de grote opkomst en vertelde dat hij, terugkijkend op een lange loop baan, als hij opnieuw moest beginnen weer bij Heineken zou solliciteren. Op 31 maart bereikte de heer M. N. C. van Gogh de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Van Gogh heeft ruim 31 jaar zijn krachten in dienst gesteld van de brouwerij in Rotterdam, waar hij in diverse afdelingen werkzaam was. Helaas kon om gezondheidsredenen geen afscheid van hem worden ge nomen in de Raadskelder. Daarvoor in de plaats werd hij door de heren Norp en Van de Berg van de vestiging Rot terdam thuis bezocht, waar in aan wezigheid van een oud-collega en een goede vriend met diens vrouw, in een gezellig samenzijn afscheid werd ge nomen. Wij hopen dat hij nog vele jaren van zijn welverdiende pensioen zal kunnen genieten. 21

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 21