beloning van 100,- was er voor de heer L. van Geffen (lagerkelder), voor de heren H. A. M. J. van de Velden en H. Houët (beiden lagerkelder) samen, de heer M. J. Weijers (bottelarij), H. van Gendt (int. transp.) en M. I. M. Valentijn (storingsd.). De heer G. van Haren (gistkelder) ontving een be loning van 150,-. Een beloning van 90,- ging naar de heer C. Kaster- mans (bottelarij). De heer B. A. M. Zegers (bottelarij) kreeg voor zijn idee 50,-, evenals de heren J. A. van de Hatert (int. transp.), P. F. M. Heuvel- mans (bottelarij), en A. M. van de Bogaert (lagerkelder), welke laatst genoemde tevens een tweede inzen ding met 25,- beloond zag. De heer G. H. Keijzers (bottelarij) ontving 150,- beloning voor zijn idee. Een beloning van 40,- ging naar de heer P. van Schijndel (bottelarij). Een beloning van 30,- was voor de heer J. P. van Vugt (bottelarij); een be loning van 25,- voor de heer W. van Delft (elek. techn. dienst) en de heer J. M. de Kort (gistkelder) ontving 35,- voor zijn idee. De heren H. L. J. van de Heuvel (int. transp.), G. Bruntink (bottelarij), J. W. A. de Werdt (technol. dienst), A. A. H. Fleuren en J. H. Oostindjes (iagerk.) samen, M. A. van Vugt (bot telarij), W. Fontijn (kwal. dienst) en L. L. M. Engelbert (int. transp.) ont vingen een aanmoedigingspremie van 25,-, terwijl premies van 15,- naar de heren P. van Schijndel (bottelarij), N. van Gerwen (bottelarij), A. van Maanen (int. dienst), A. Stuiver (int. transp.), F. C. J. Kuijper (bottelarij), D. de Jong (bottelarij), J. Heijkants (bottelarij) en M. Beekmans (Iagerk.) gingen. Aanmoedigingspremies van 10,- gingen naar de heren H. Houët (Ia gerk.), A. van Run, M. Beekmans, N. van Gerwen, J. L. Faber en P. de Haas (allen bottelarij) en H. J. van Venrooij (gistk.). In Bunnik viel de heer F. Schoute (techn. dienst) een beloning van 200,- en een geschenk uit groep II ten deel. De heer W. J. H. Suter (bottelarij) kreeg 100,- voor zijn idee, plus een geschenk uit groep. II. Aanmoedigingspremies van 25,- waren er twee maal voor de heren M. de Graaf (int. transp.) en J. M. P. de Vries (kwal. dienst). De commissie in Leeuwarden kende de volgende beloningen toe: 150,— en een geschenk uit groep II aan de heer P. de Boer (bottelarij). Belonin gen van 40,- en een geschenk uit groep II voor de heren J. Mijnheer, A. Pijler, M. Albano en P. Peul (allen bottelarij) en G. Mijnheer (int. dienst). Voor de heer F. Koch (techn. dienst) was er een beloning van 75,- en een geschenk uit groep II. Aanmoedigingspremies van 15,- waren er voor de heren W. van Beek, J. Zweytzer (beiden bottelarij) en P. van de Klooster (lege emb.), terwijl de heer A. Douma (bottelarij) een premie van 20,- ontving. J. HEINS Het idee van de heer J. Heins, colonne-opzichter bij Bokma in Leeuwarden, betreft het aan brengen van een verbetering bij het inlopen van de flessen in de grote vulmachine. De verbetering bestaat uit het monteren van een ronde nylon strip (25 mm dik), waardoor een betere inloop van flessen wordt verkregen. Na proefdraaien is gebleken dat deze verbetering een aanzien lijke besparing op breuk inhoudt en een hoger produktierende- ment geeft. De heer Heins kreeg een be loning van 400,- en een ge schenk uit groep I. C. J. BERGMANS De heer C. J. Bergmans is als produktie-medewerker werk zaam in de afdeling bottelarij van de vestiging Den Bosch. De heer Bergmans stelde voor op colonne 9 bij de schouwappara- tuur een dubbele noodstop aan te brengen, zodat de bedie ningsman direct kan ingrijpen, waardoor blikverlies wordt voor komen. Tevens komt dit idee de veilig heid en de werkomstandigheden ten goede, omdat men niet meer onder de banen door hoeft te kruipen. Zijn idee werd beloond met 325,- (en een geschenk uit groep I). A. A. M. VAN LEIJDEN De heer A. A. M. van Leijden is ais monteur werkzaam in de mechanische werkplaats in Den Bosch. Zijn voorstel was om de vuiler bij tegengestelde draairichting te blokkeren, zodat deze geen schade kan aanrichten. Zijn idee werd met 250,- be loond (en met een geschenk uit groep I). 17

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 17