y©@êifftb>y§ lb@@pdl©¥®ll Sinds onze melding van veie belonin gen in de vorige uitgave van Vers van 't Vat zijn veel ingezonden ideeën door zowel de plaatselijke commissies als de centrale commissie bekeken, be sproken, afgewezen (jammer!), aange moedigd én beloond. U ziet in dit num mer vier heren, van wie er twee wel bijzonder beloond zijn. De nu volgende opsomming moge iedereen, die een 'sluimerend' idee heeft, tot inspiratie dienen. Te beginnen met de vestiging Amster dam I: De heer J. C. Smit (bedrijfsbur.) ont ving een beloning van 50,- en een geschenk uit groep III. Een aanmoedi gingspremie van 25,- was er voor de heren A. N. van der Steen jr. (assuran tiën), A. A. Appelboom en G. J. van Leeuwen (procescontr.) samen, P. Tak (energied.), S. C. Kramer (bewaking), J. J. Commandeur (verk. horeca Zwol le) en J. van Akkeren (mechn. werkpl.). De commissie van de vestiging Zoeter- woude kende beloningen toe aan de heer A. van Duyn (storingsd.), name lijk 180,- en een geschenk uit groep II. Een beloning van 125,- en een geschenk uit groep II ging naar de heer A. Meyer (storingsd.). De heer A. van Dalen (energied.) kreeg voor zijn idee een beloning van 100,- en een geschenk uit groep II. Het idee van de heer Th. J. G. van Look (mechn. werk pl.) werd met 30,- beloond plus een geschenk uit groep III. De heren A. van Dalen, A. Dam (storingsd.), J. Ibanez (bottelarij), R. C. Plasmeyer (storingsd.) en mevrouw R. Th. Dank- loff-Colette (med. dienst) ontvingen een aanmoedigingspremie van 25,-. In Den Bosch 'regende' het belonin gen en premies. Hoge voorlopige be loningen, namelijk van 500,-, waren er voor de heren J. B. Timmers (mechn. werkpl.) en W. H. Schuur- mans (eveneens mechn. werkpl.) ter wijl hun ideeën voor een verdere be oordeling werden doorgestuurd naar de centrale ideeënbus commissie. Een L. J. VAN CRUIJSEN De heer L. J. van Cruijsen is als bankwerker-monteur A werk zaam in de afdeling mechani sche werkplaats van de vesti ging Den Bosch. Hij stelde voor op de etiketteermachines de mallen, waarop de rubberspon- sen zijn bevestigd te vervangen door een halfronde plaat en deze te laten bekleden met in de handel zijnde rubbersponsen. Hierdoor hoeft bij slijtage van de rubbersponsen alleen de spons vervangen te worden, het geen een grote besparing ten gevolge heeft, omdat tot nu toe ook de mal vervangen diende te worden. De heer Van Cruijsen ontving een beloning van 1.375,-. Tevens ontving de heer Van Cruijsen een beloning van 300,- voor een ander idee, be treffende de rubber aandrukrol- len voor etiketten. P. A. J. VERHAGEN De heer P. A. J. Verhagen is groepsleider energiedienst in Den Bosch. Zijn idee houdt in het verminderen van koolzuur- verlies bij stilstand en aanlopen van koolzuurcompressoren door het verbinden van de koolzuur- afblaasleiding na de ontlastklep met het zuigsysteem. G. THELEN De heer G. Thelen, werkzaam in de bottelarij in Zoeterwoude, kreeg een beloning van 500,- met een geschenk uit groep I. Zijn idee betreft het voorkomen van storingen aan de inloopzijde van de flessenspoelmachines, die werden veroorzaakt door kromgebogen 'vingers' en/of kromme flessengeleidingen. Door de voorgestelde andere be vestiging is verschuiven van de vingers onmogelijk geworden en zijn kromme vingers gemakkelij ker te verwisselen. 16

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 16