HOERA-HOERA S. en O. „H-B.B.A." van de ckaujjeur Beschermheer en Erelid: J. M. Honig. Het is dus toch gelukt. H.B.M. 1 en H.B.M. 2 voet balkampioen. Voor H.B.M. 2. dat vrijwel de gehele competitie aan de kop stond, was dit een waardige bekroning van een prachtig seizoen. Wij zijn trots op jullie, want nadat jullie, ook al door incompleet heid, het vorige seizoen op een na de onderste plaats wisten te ontlopen, beloofden jullie, als je op elf man mocht rekenen, dit jaar kampioen te wor den. Een man een man, een woord een woord en zo ook hier. Jongens, nogmaals hartelijk gefelici teerd. Ons le elftal daarentegen stond vrijwel het gehele seizoen op de derde plaats. In een fantastische eind spurt, waarin eerst Twentsche Bank 1 met 4-0 en in precies de laatste match. I.B.M. 1 met 3-0 ge klopt werden, legden zij met 2 punten verschil be slag op de begeerde eerste plaats. En verdiend, dat getuigden hun grootste concurrenten. Deze prestatie is wel zeer uniek in de geschiedenis. In twee jaar tijd van de derde naar de eerste klasse. Nu ja, ons bier is le klasse, onze voetballers doen vanzelf sprekend daar niet voor onder. Heren, alle respect voor uw prestaties. Zondag 19 augustus speelden we de jaarlijkse match Rotterdam-Amsterdam. Hierover in het volgende nummer van Vers van 't Vat meer. En dit besluit dan een succesvol seizoen, wij gaan heerlijk luieren en rusten, iets wat klaverjassers en biljarters reeds doen en treden dan weer fris en monter aan voor het komende zware, nieuwe sei zoen. J. J. M. Hollander Clr Een Diesel gromt door de winternacht met honderdenzoveel paardekracht. De weg is smal en de berm is zacht. Rijen, chauffeur! Met twintig ton bier op het Hazenpad. Van Utrecht tot Ede is t hardstikke glad. 'k Wou. dat ik het vrachtje vast binnen had! Rijen, chauffeur! Wat doen je koplampen in de mist? De wegen, de bomen zijn uitgewist. Was die tegenligger een fatalist? Rijen, chauffeur! De regen klettert met emmers vol. De ruitenwissers slaan op hol. Je tuurt en je stuurt, maar niet voor je lol. Rijen, chauffeur! Met twintig ton bier op de Bommelse brug; die zet van de schrik een hoge rug. Wacht maar, we komen vanmiddag terug! Rijen, chauffeur! Bij zon en bij regen, bij hitte en kou, onder luchten zo grijs, onder luchten zo blauw. Hij gromt steeds maar door, die Diesel van jou. Rijen, chauffeur! Soms hangt er een leeuwerik in de lucht, zijn bossen en wegen vol zomergemcht. Soms wuift er een meisje in een ver gehucht. R ijen, chauffeur! Het stuur, de versnelling, het gaspedaal, het gegrom van dat krachtige hart-van-staal, wie kent er forsere, manlijker taal? Rijen, chauffeur! Met twintig ton bier door het ganse land; al die paardekrachten vast in je hand, da's toch maar een leven naar goeie trant! Rijen, chauffeur! vdz

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 15