HllllllR» S Hl Hl ■li Onbetaalbaar 4 De commerciële staf en de vertegenwoordigers van onze brouwrijen in Amsterdam en Rotterdam poseerden voor Vers van 't Vat in het voorjaar van 1951. 5 Export van bier in de loop der eeuwen. Vers van 't Vat publiceerde een hele serie strips van de hand van onze Rotterdamse medewerker K. May (bouwbureau) onder de titel: In de loop der eeuwen. Op deze en de volgende pagina hebben wij enkele bijdragen uit de eerste jaren herdrukt. Het zijn een 'onbetaalbaar' stukje en een gedicht van Van der Zwaai, alsmede een juichkreet van Hollander in verband met het dubbel kampioenschap bij de voetballers van de Stadhouderskade. lijk aan het blad moderniseert, het uit de kleuterepisode haalt. Latere redacteuren (Bruggeman, Elfrink) deden het blad groeien, maakten het vol wassen, tot het werd de stralende 25-jarige van dit ogenblik. Dit verhaal - misschien toch al te lang ge worden - ging voornamelijk over de kleu tertijd van Vers van 't Vat, de jaren dat wij onszelf nog 'H.B.M.'ers' noemden. Ik besluit gaarne met een gelukwens aan de redacteuren die het blad zijn glamour hebben gegeven met vele prachtige kleu renfoto's, die voor ons in de eerste jaren zowel technisch als financieel een utopie waren. Maar onze landgenoten hebben ons dan ook flink geholpen. Dronken ze gemiddeld in 1950 nog maar even 10 liter de man (inclusief vrouw en baby), nu ligt dat getal ongeveer acht maal zo hoog. En Heineken's positie in de wereld is een andere dan 25 jaar terug. Moge 'Vers van 't Vat' zich tot in lengte van dagen verheugen in de gunst van alle Heineken medewerkers. Niet alleen van de ouderen, die met enige nostalgie kijken naar het verleden, maar vooral van de jongeren, die bezig zijn hun wereld te maken. Mogen zij in ons personeelsblad vinden: de band, die bindt. En daar zich bij betrokken willen zien op positieve wijze, opdat het blad leeft in alle Heineken ge zinnen. Kg. U kunt het geloven of niet, maar in elk nummer van Vers van 't Vat leggen wij een stukje van onze reeds zo geprangde ziel. Wij doen dit niet om aards gewin en nog minder ter verwerving van de immers toch onbereikbare onsterfelijk heid, maar zómaar voor de lol Wij rekenen daarbij ook nooit op erken telijkheid in enigerlei vorm. Wij weten, dat mensen in deze dingen ondankbaar zijn; wij zijn dat namelijk zelf ook. Maar toch hoopten wij bij het vorige nummer in alle stilte, dat het nu zou gaan gebeuren. Dat de kans, die onze drukker in zijn onschuld had geschapen, door honderden lezers zou worden benut. De verzorger van onze adres-bandjes, die een fanatiek tegenstander is van het in zenden van drukproeven, had nl. het vorige nummer de wereld in gestuurd met de aantekening voor de post op het adresbandje, dat „onbetaalbare exemplaren" moesten worden geretour neerd aan het adres van de redactie. En wij maar wachten! Hoeveel lezers van Vers van 't Vat zouden ons blaadje on betaalbaar vinden en als blijk daarvan hun exemplaar spontaan aan de redactie terugzenden'? Het is de teleurstelling van ons leven ge worden. Geen uitpuilende brievenbussen met enthousiaste retourzendingen. Het waren er precies drie. Van lezers, die verhuisd waren of op andere manier on vindbaar waren geworden. En op het adresbandje had de brievenbesteller ge daan, wat wij hadden moeten doen op de drukproef indien wij zo'n drukproef zouden hebben ontvangen, nl. het woord „onbetaalbaar" veranderd in „onbestel baar". Het leven is vol teleurstellingen! vdz DRUKWERK Phr 6'. J.HuiJ brcchtoo Socndastraat 15 III AMSTERDAM 0. Onbetaalbare ex terug te zenden aan Heineken's Brouwerij, Rotterdam

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 14