Boven en linksonder: Slechts een deel van de naar schatting meer dan 5.000 feestgangers. groot aantal medewerkers van Heineken Zoeterwoude bij. Aan het einde van de middag stonden de deuren van het bedrijf en tientallen tapkranen in de ont vangsthal open voor de bevolking van Zoeterwoude. Alle kiesgerechtigde inwoners (onge veer 4.400 van de in totaal 7.000 inge zetenen) hadden een uitnodiging ont vangen voor een bierparty. Gezien de drukte zijn slechts weinigen thuis ge bleven. De politie had de handen vol om het verkeer naar de toegangsweg tot het Heineken complex te regelen. Veel waardering was er voor het werk van al diegenen van het Heineken per soneel, die bij de organisatie en het goede verloop van de openingsdag betrokken waren. Van de gelegenheid de brouwerij te be zichtigen werd de gehele middag druk gebruik gemaakt. Het bordes van de bottelarijhal zag bijna constant zwart van de mensen. Ook lieten velen zich niet de kans ontgaan per bus een ,,sight-seeing"-toer over het terrein te maken. Het meest spectaculaire onder deel van deze excursie vormde de afvalwater-zuiveringsinstallatie. Het feest in de ontvangsthal verliep zo geanimeerd, dat het geplande tijdstip voor beëindiging van de bierparty ruim schoots werd overschreden. De gasten gingen overigens niet met lege handen naar huis. ledereen kreeg bij vertrek een bierlaarsje aangeboden als herinnering aan het feestelijk gebeuren. Vele geschenken werden deze dag de onderneming aangeboden, geschenken in de vorm van kunstwerken, bestemd voor de nieuwe vestiging in Zoeter woude. De dag werd besloten met een groots vuurwerk, dat ongeveer een half uur 9

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 9