Kantoorgebouw Den Bosch komt van de grond Heeft u nog oude foto's? In een volgend nummer willen wij, ter gelegenheid van het feit dat Vers van 't Vat 25 jaar bestaat, indien mogelijk een aantal oude foto's plaatsen. Als u nog foto's, vooral uit de beginperiode heeft, en deze wilt afstaan ter publicatie, stuurt u ze ons dan toe met liefst zo veel moge lijke bijzonderheden (datum, namen van personen, gebeurtenissen en dergelijke). Wij zijn er zeker van dat deze foto's dan door een groot aan tal collega's met veel plezier be keken zullen worden. Uw mede werking zullen wij bijzonder waar deren. Desgewenst zullen wij het materiaal terugsturen. Vermeldt u ook even uw eigen naam en adres? De stand van zaken eind januari. Rechts zullen de kantooretages verrijzen, terwijl in het linker gedeelte onder meer de kern wordt onderge bracht. Waar nu de kraan staat, komt te zijner tijd de patio. pervlakte van ongeveer 1600 m2. De patio zelf is 170 m2 groot. De verdie pingen beslaan elk zo'n 1200 m2. In de eerste fase van de bouw waren op het werk ruim twintig mensen (ze ventien van de aannemer en vier van de installateur) bezig. Later kwam daar nog een aantal met selaars bij, zodat op het ogenblik on geveer dertig mensen op de bouw plaats werkzaam zijn. Het ontwerp voor het gebouw is van het architec tenbureau De Vlaming, Saim en Fen- nis, het werk wordt uitgevoerd door de Hollandse Beton Maatschappij B.V., terwijl G.T.I. Oisterwijk B.V. voor de installaties tekende. Sinds het slaan van de eerste paal voor het nieuwe kantoorpand in Den Bosch - 20 juni 1974 - is er op het bouwterrein heel wat werk verzet. Nadat in de laatste maanden van het vorige jaar de eerste ruwe contouren zichtbaar waren geworden, kwam in de loop van januari het onderste ge deelte van het gebouw langzaam maar zeker van de grond. Eind januari waren het souterrain en de begane grond voor wat de ruwbouw betreft Kijkje in het gedeelte beganegronds, waar straks de ontvangstruimte gevestigd zal zijn. gereed. In het souterrain zullen onder andere de archieven, de repro-ruimte en de P.T.T.-installaties een plaats krijgen. Op de begane grond komen de entreehal, binnentuin (patio), ont vangstruimte annex kantine, telefoon centrale en postkamer. In het oostelijk gedeelte van het ge bouw zal zich straks op elk van de vier kantooretages een zogeheten kern bevinden. Daarin zullen de lift, het centrale trappehuis, de toiletgroe pen en de leidingenschacht zijn on dergebracht. In de dakopbouw boven de kern komt een ruimte voor onder meer de verwarmingsinstallaties. De kantoorruimten zijn in de westelijke vleugel gesitueerd, op elke etage aan weerszijden van de gang. In het ge deelte van de kern is ruimte voor nog enkele kantoren gereserveerd. Door het uitblijven van de vorst zijn de werkzaamheden in de afgelopen maanden volgens schema verlopen. Bij het verschijnen van deze uitgave is de vloer van de tweede verdieping gestort en is men bezig met het stel len van de kolommen en de wanden. De kelderruimten zijn gemetseld en met het metselwerk op de begane grond is een begin gemaakt. Verder zijn de leidingen en installaties in de kelder aangebracht en geplaatst. Het gedeelte op de begane grond heeft, zonder de binnentuin, een op- 3

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 3