Vakantiekiek Blij met blik in bouw Bokma op de Grüne Woche De montageleider van een niet nader ge noemd bedrijf stuurde ons nevenstaande foto en gaf ons desgevraagd de volgende toelichting. Het gebeurde bij de construc tie van een pijpenbrug, die later als een eenheid in een fabriek moest worden ge plaatst. Nadat de 2-duims leidingen afge perst en de laseinden verwijderd waren, bleek dat de plastic kapjes, die normaliter dienst doen om de leidingen tijdelijk te gen stof en vocht te vrijwaren, niet voor handen waren. Het was een Joegoslavi sche bouwvakker, die toen met een bier blikje kwam aandragen en tegen de mon tageleider zei: 'Meneer, kijk 'ns, dit past precies'. En inderdaad; nadat van enkele bierblikjes de dekseltjes in hun geheel verwijderd waren, konden de lege blikjes, precies pas, over de uiteinden van de lei dingen geschoven worden, onder het mot to: "t klopt als een bus!' Ook dit jaar weer nam Bokma deel aan de Grüne Woche, op één na 's werelds grootste levensmiddelenbeurs voor consu menten, die van 24 januari tot en met 2 februari in Berlijn gehouden werd. Wij ver kochten daar met veel succes Bokma je never per glas, waarin uiteraard iets meer zat dan het bordje op de achtergrond zou kunnen suggereren. Het Nederlandse mi nisterie van landbouw verzorgt elk jaar een collectieve inzending, waaraan Bokma (dit jaar voor de vijftiende maal) met een stand deelneemt. Op deze proostfoto ziet u van links naar rechts ir G. J. Hegemans, directeur afdeling agrarische vertegen woordiging buitenland, mevrouw A. Baro nesse van Lynden-Heaphcoth, D. W. Baron van Lynden, de Nederlandse ambassadeur, mr R. Ritter, consul-generaal der Neder landen in West-Berlijn, mevrouw Y. A. Rit- ter-Kingma en de heer P. Bokma. Nevenstaande kiek werd (in kleur) gescho ten door de heer C. J. J. van Rijsinge, tij dens zijn vakantie vorig jaar op het eiland Rhodos. Omdat je als horecaconsulent zeker in je vakantie zo'n cafeetje niet voorbij kunt lopen, streek hij neer op het terras. Hij moest echter tot twee keer toe bestellen (de eerste maal bracht men een glas Hen- neker) voor hij zijn Heineken bier in de hand had. Een en ander speelde zich af in het plaatsje Koskinou, niet ver van de stad Rhodos. 23

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 23