non, zeg op. wit beter kan! t Ook in de afgelopen tijd kwam veel nieuws uit de vestigingen bij de re dactie binnen. Bij Bokma in Leeuwarden, Coebergh in Schiedam en Van Olffen in Hattem werden vorige maand Ideeënbusvoor lichtingsbijeenkomsten gehouden voor alle medewerkers van die vestigingen. Na een inleiding over de belang rijkste aspecten van de Ideeënbus- nieuwe-stijl werd de film 'Het komt in de bus', gespeeld door het Farce Majeure-team, vertoond. We hopen, dat deze activiteiten een extra stimu lans zullen zijn om mee te denken over hoe het beter kan. In Leeuwarden was men overigens al vóór die toelichting actief, getuige de hiernavolgende beloningen. De heer J. Postma (Bottelarij) werd beloond met 200,- en een geschenk uit groep II voor zijn idee betreffende een verandering aan de flessengelei- ding bij de inpakmachine, welk idee in grote mate beschadiging van het etiket op de fles en breuk voorkomt. De heer F. Koch (Techn. Dienst) ont ving voor zijn idee (plaatsing van een afsluiter tussen de vulkranen en het buffer-reservoir van de miniatuurlijn, waardoor bij stilstand van de machine geen drankverlies meer optreedt) een bedrag van f 150,- en een geschenk uit groep II. De heer A. Douma (Botte larij) kreeg voor zijn idee, dat reeds in de praktijk wordt toegepast, 60,- en een geschenk uit groep III. De heer M. Albano (Bottelarij) ontving voor zijn idee 40,- en een geschenk uit groep III. Voor de aanmoedigingspremie van 20,- kwam de heer G. Mijnheer (chauffeur) in aanmerking, terwijl de heer T. Kuiper (Spoelerij) een premie van 15,- ontving. De vestiging Den Bosch gaf ons het volgende nieuws door: Een beloning van 225,- voor de heer J. van der Heijden (Lagerkelders), wiens idee el ders op deze pagina staat beschre ven. De heer A. W. M. Bonke (Int. Transp.) zag zijn idee met 75,- beloond, ter wijl de heren G.T. van Boven (Lager kelders) en H. A. M. de Ruyter (Botte larij) ieder met 25,- werden beloond. Een aanmoedigingspremie van 25,- was er voor de heer F. Wolbrink (Bot telarij). De heren J. P. van Vugt en G. F. Weber (beiden Bottelarij) kregen ieder een premie van 15,-. In Bunnik werden in de afgelopen periode de volgende ideeën beloond: de heren A. Guldemond en G. van de Bunt (beiden Techn. Dienst) kregen een voorlopige beloning van 500,- voor hun gezamenlijk idee, dat ter verdere afhandeling werd doorge stuurd naar de Centrale Ideeënbus commissie. Mevrouw G. Schwarz (Kan tine) zag haar idee met f 100,- en een geschenk uit groep III beloond. Het idee van de heren L. Rowaan en C. van der Kaa (beiden Huish. Dienst) werd met 50,- beloond, alsmede met een geschenk uit groep lil voor beide heren. De heer J. M. P. de Vries (Kwal. Dienst) kreeg 150,- en een geschenk uit groep II voor zijn ingestuurde idee. Aanmoedigingspremies van 25,- wa ren er voor de heren J. van Houwe- lingen en C. Lam (beiden Kwal. Dienst) samen en tweemaal deelden de heren A. J. M. Blom (Bottelarij) en H. J. Knops (Bottelarij) eenzelfde pre mie. De heer Blom ontving bovendien nog een premie van 15,- voor een andere inzending. J. VAN DER HEIJDEN De heer J. van der Heijden (Lager kelders Den Bosch) stelde voor bij de reiniging van de apparatuur van het marktveld (een ruimte waar veel leidingen samenkomen en verbindin gen worden gemaakt) gebruik te maken van het centrale reinigings circuit, in plaats van met een apart reinigings- en desinfectiesysteem te werken. Hierdoor bereikt men betere werkomstandigheden, meer veilig heid en een beter rendement. Zijn idee werd beloond met 225,- en een geschenk uit groep I. 18

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 18