Begin van carnaval op Rotterdams jaarfeest FOTOCLUB ROTTERDAM In Rotterdam, Crooswijksesingel 50. werd door een aantal enthousiaste mensen in november 1974 de zaal voetbalvereniging Heineken opge richt. Inmiddels telt de club twintig man nelijke leden, die ongeduldig zitten te wachten tot de competitie van startzal gaan. De voetbalvereniging is met twee elftailen toegelaten tot de nieuwe competitie van de KNVB. Het wachten is nog op de Koninklijke goedkeuring. Zij, die als actief lid, trainer, coach of donateur willen toetreden zijn vanzelfsprekend van harte welkom en bovendien broodnodig. Zij kun nen zich schriftelijk of telefonisch opgeven bij de secretaris, de heer J. Brand (afdeling Centr. Verkoop Adm.) toestel 322. Van diverse vrouwelijke personeels leden is vernomen dat er niet veel interesse is voor formatie van een dames-elftal. Mochten er dames zijn, die menen dat er wel een (ge deeltelijk) team te formeren is, dan hoort de heer Brand dat graag van hen. Deze opname van een pelikaan in Dier gaarde Blijdorp te Rotterdam werd als foto van de maand gekozen. Fotograaf is de heer G. Klomp van de groep junioren. De donkere achtergrond is juist gekozen, waardoor de snavel en de kuif van de vo gel scherp uitkomen. In de verschillende zalen van café-restau rant Engels kwam zaterdag 1 februari het jaarfeest van de Rotterdamse en Zoeter- woudse brouwerijgemeenschap een beetje moeizaam op gang. Mede als gevolg van de pasjescontrole waren we deze keer echt 'onder ons'. Aan de oproep om mas saal in carnavalskledij te verschijnen was helaas maar door een kleine schare 'dap peren' gehoor gegeven. En bij het stalletje, waar men zich alsnog een kiel, pet, mas ker of anderszins kon aanschaffen, liep het evenmin storm. Sound of music was er genoeg. Op acht plaatsen werd muziek ten gehore ge bracht; verschillende soorten muziek, van een draaiorgel via een ensemble-met crooner tot een disc-jockey (met lichteffec- De Dauwtrappers trokken van zaal naar zaal. Dansen bij het draaiorgel. ten) toe. Bovendien waren er de Dauw trappers, een boerenkapel die, van zaal tot zaal trekkend, de carnavalsstemming er wel in wist te brengen. De Twee Pinten, die tegen twaalven arriveerden, hadden daar helemaal geen moeite mee; al bij hun eerste meedeiner stroomde de dansvloer vol met hossende en zingende mensen. Ja, feestvieren kunnen wij Rotterdammers wel, al duurt het een beetje lang voor het zover is. 'Volgende keer beter' betekent voor Zoeterwoude dat daar in het komen de jaar, zo is de bedoeling, het jaarfeest in eigen omgeving zal worden gehouden. 17

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 17