Romeinse Tijdperk, een tijdvak met een grote cultuur. Maar als aan de Romanisa- tie een einde komt en de donkere Middel eeuwen beginnen vervalt de manier van le ven weer terug tot die van de Ijzertijd'. De tijd na de late Middeleeuwen heeft voor De Rooij geen archeologische waar de meer. Samen met twee andere archeologen heeft De Rooij twee verschillende onderzoeken gedaan waarvan de resultaten tot een arti kel verwerkt zijn in het tijdschrift 'Wester heem', een uitgave van de Archaeologi- sche Werkgemeenschap voor Nederland. De opgravingen zijn gedaan in de omge ving van zijn huidige woonplaats Ermelo, op de Veluwe, een gebied bij uitstek voor archeologie-enthousiasten. De Rooij vertelt, dat hij vrij veel tijd be steedt aan zijn hobby. Sinds kort heeft hij er een trouwe volgeling bijgekregen; zijn zoontje Bas van zes jaar is er erg trots op zijn vader te kunnen helpen met het zoe ken naar de sporen van het verleden. Ongetwijfeld zijn er nog meer collega's met een leuke en/of interessante hobby. Indien u ook anderen van uw vrijetijdsbe steding wiit laten kennisnemen, meldt het de redactie. Wij komen graag bij u langs om uw hobby-activiteiten voor Verst van 't Vat vast te leggen. Bij de foto's 1 Een belangrijke vondst, een vuursteen mes, deed de heer De Rooij niet ver van zijn woonplaats Ermelo. 2 Een gedeelte uit de vitrine. Van deze vondsten uit de periode tussen het Stenen en Bronzen Tijdperk is bijvoor beeld de vorm van de pijlpunten duide lijk te herkennen. 3 Thuis bij een gedeelte van zijn verzame ling. 4 De vitrine van de heer De Rooij, met daarin zijn belangrijkste vondsten. Links de oudste voorwerpen, die uit het Mesolithicum, midden voornamelijk de vondsten uit het Bronzen Tijdperk en de Ijzertijd en rechts die uit het Ro meinse Tijdperk. Bovenop de vitrine een aantal verschillende fragmenten. 5 De pijlpunten zijn hier op ongeveer ware grootte afgebeeld.

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 15