Overzicht gelieerde ondernemingen De nieuwe brouwerij van P.T. Perusahaan Bir Indonesia bij Jakarta, die in het afgelopen boekjaar in gebruik werd genomen. Dit is de tweede vestiging van deze maatschappij. einde van het boekjaar) 6.485 personen werkzaam. Bij de geconsolideerde ven nootschappen in het buitenland waren dat er 9.454. In totaal dus 15.039 personen. Voor een zeer uitvoerige informatie over het onderwerp 'personeel' verwijzen wij naar het Sociaal Jaarverslag, dat dezer dagen voor het eerst verscheen en dat aan alle medewerkers is uitgereikt. JAARVERSLAG Tot slot willen wij niet onvermeld laten, dat het jaarverslag van Heineken N.V. ditmaal ongeveer één maand eerder is verschenen dan tot nu toe gebruikelijk was. Met name de beurs en de handel hebben hierdoor veel sneller na het afslui ten van het boekjaar een inzicht in de concernactiviteiten kunnen krijgen. Inhou delijk is door een betere rubricering en een andere opzet van een aantal toelich tingen en grafieken veel gedaan om de leesbaarheid van het verslag te vergroten. Ook de indeling en vormgeving hebben een aanzienlijke verandering ondergaan, waardoor het verslag een moderne aan blik heeft gekregen. De toegankelijkheid van het verslag is hierdoor vergroot, re den ook waarom wij ons in bovenstaand overzicht hebben beperkt tot enkele be langrijke facetten van het verslag. Verkopen bier Azië/Australië 1,8 in miljoenen hectoliters 69/70 70/71 71/72 72/73 73/74 NEDERLAND Heineken N.V. Amsterdam (De hieronder genoemde ondernemingen zijn geconsolideerd in de jaarrekening opgenomen met uitzondering van de met gemerkte. De deelneming bedraagt 100% tenzij anders vermeld). participatie in Heineken Nederlands Beheer B.V. Amsterdam Heineken Brouwerijen B.V. Amsterdam Heineken Nederland B.V. Amsterdam Heineken Internationaal Beheer B.V. Amsterdam Heineken Technisch Beheer B.V. Amsterdam Heineken Reken Centrum B.V. Amsterdam Heineken Assurantie Bemiddeling B.V. Amsterdam Heineken Exploitatie Maatschappij B.V. Amsterdam Amstel Brouwerij B.V. Amsterdam Amstel Internationaal B.V. Amsterdam Panden Exploitatie Maatschappij B.V. Amsterdam Vrumona B.V. Bunnik Gedistilleerd Groep Nederland B.V. Schiedam Bokma B.V. Leeuwarden Coebergh B.V. Schiedam Van Olffen B.V. Hattem Wijnhandel M. Reuchlin Zn. B.V. Rotterdam OVERIG EUROPA Mouterij Albert N.V. Wijnegem (België) Brasserie de TEspérance S.A. Straatsburg (Frankrijk) 84,1 Brasserie de Mutzig S.A. Mutzig (Frankrijk) 84,9 Ibecor S.A. Brussel (België) 50,- Athenian Brewery S.A. Athene (Griekenland) 52,8 D Houdstermaatschappij van Alsacienne de Brasserie S.A. (Albra) te Straatsburg WESTELIJK HALFROND Surinaamse Brouwerij N.V. Paramaribo (Suriname) 68,2 Preferente aandelen Gewone aandelen 43,- Antilliaanse Brouwerij N.V. Curagao (Ned. Antillen) 31,4 National Brewing Company Ltd. Trinidad 40,2 Brasserie Lorraine S.A. Martinique 40,- AFRIKA Brasseries, Limonaderies et Malteries du Zaïre 'Bralima' S.A.R.L. Kinshasa (Zaïre) 48,7 Bouteillerie de Kinshasa 'Boukin' S.A.R.L. Kinshasa (Zaïre) 40,- Brasseries et Limonaderies du Rwanda 'Bralirwa' S.A.R.L. Gisenyi (Rwanda) 50,- Brasseries et Limonaderies du Burund1 'Brarudi' S.A.R.L Bujumbura (Burundi) 50,- Brasserie de Brazzaville S.A. Brazzaville (Congo-Brazzaville) 50,- Nigerian Breweries Ltd. Lagos (Nigeria) 20,- Kumasi Brewery Ltd. Kumasi (Ghana) 28,8 Sierra Leone Brewery Ltd. Freetown (Sierra Leone) 20,- AZIË/AUSTRALIË Malayan Breweries Ltd. Singapore 42,4 P. T. Perusahaan Bir Indonesia Surabaja (Indonesië) 71,5 In dit overzicht zijn niet opgenomen: a. De geconsolideerde ondernemingen, waarvan de gezamenlijke activa minder bedragen dan 15% van de activa van het concern. b. Een aantal niet geconsolideerde deelnemingen met een participatie kleiner dan 20% 7

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 7