Bierblikkast in Italië Libero voor Arie Haan Bokbiervat in Hoogeveen Kruikje De Italiaanse journalist Lino Menegatto uit Milaan is niet alleen een groot liefheb ber van Heineken bier, maar maakt ook de leeggedronken bierblikjes te nutte. Voor het opbergen van zijn electronische ge luidsapparatuur en zijn grammofoonplaten construeerde hij op vernuftige wijze een wandmeubel, waarin enkele honderden bierblikjes werden verwerkt. In het kader van het 'Tweede gebruik' is dit een erg goed idee. Ajax-voctballer Arie Haan heeft op 2 december in Winschoten een café geopend, dat hij de toepasselijke naam 'Libero' gaf De feestelijkheden werden ingeluid met een rondrit in de oude Heineken T-ford. Op de receptie was Heineken o.m. vertegenwoordigd door Jhr F. J. C. Mollerus (links op de foto) en de heer J. A. Ritman (rechts van mevrouw Haan). Tijdens de promotie van bokbier in Hoogeveen raakte de als decoratie aan het biervat gemonteerde bok los, hetgeen niet gemakkelijk te repareren was. Garage Kip moest er aan te pas komen, waar men het karwei in ruil voor een kratje bokbier snel klaarde. Bestuurder J. Paulus en de vertegenwoordigers S. Zijlstra en R. Schaank gingen samen met het garagepersoneel op de foto. Dit waardevolle stenen kruikje ontvingen we door bemiddeling van één van onze afnemers. Uit het telefoonnummer (nr.29) van Roosendaal kon worden afgeleid dat het kruikje dateert uit het begin van deze eeuw. De nog zeer gave stempeling ver meldt, dat de Wed. Ch. van Gilse destijds Hoofdagent van de Amstel Brouwerij was en dat in het kruikje bier van 4% alcohol gehalte werd verpakt. Het kruikje heeft voorlopig een plaats gekregen in de museumopslag. Voor dit soort en andere oude stukken, die betrekking hebben op ons concern, heeft de heer M. Ch. J. Eyck van Public Relations (tel. 020 - 702268) grote belangstelling. Zij worden in dank aanvaard. 19

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 19