A. WILSCHUT MET PENSIOEN 4 Bij de foto's: 1 De heer W. Kloppenburg (links op de foto) ontvangt het 'gouden schoentje' van ir. R. van Marwijk Kooy. 2 De heer Kloppenburg neemt afscheid van de leden van de Centrale Ondernemingsraad. 3 De heer Kloppenburg temidden van de vaan- delzwaaiers van het Gilde St. Catharina. 4 De heer J. Huijbrechtse (rechts op de foto) drukt de heer Kloppenburg de hand. 5 De heer Kloppenburg, met miniatuur brouw ketel, bekijkt de poster van de 'Keteldonk- sche Hofbrouwer'. 6 De heer Kloppenburg in gesprek met twee van zijn naaste medewerkers, mej. M. H. Grolleman en de heer G. Leentvaar. Mej. W. B. M. DE BREE Op maandag 2 december werd het zilveren jubileum gevierd van mej. W. B. M. de Bree, werkzaam op de afdeling Export-Transport, vestiging Crooswijksesingel te Rotterdam. Op verzoek van de jubilaresse bleven officiële toespraken achterwege. Niet temin werd het in de Raadskelder een complete receptie, waar veel collega's mejuffrouw De Bree kwamen geluk wensen. W. M. SPRENGERS Op 28 november werd het 25-jarig jubileum gevierd van de heer W. M. Sprengers, werkzaam als mouter op de brouwerij Mauritskade te Amsterdam. Tijdens de receptie in de Gijsbreght- kelder werd de heer Sprengers toege sproken door de heren J. B. R. Schie- tert, F. Falkenhagen, A. Wilhelmus, J. C. Gans en F. U. Verver, die onder meer aanhaalden, dat de heer Spren gers zijn werk altijd met veel toewij ding en nauwgezetheid verrichtte. Velen kwamen de jubilaris en zijn familieleden vervolgens complimen teren. Donderdag 12 december nam de heer A. Wilschut afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Wilschut trad op 16-jarige leeftijd in 'tijdelijke, losse dienst' bij Heineken, hetgeen uiteindelijk 48 jaren werden. De heer Wilschut werd eerst toegesproken door de heer J. Wijhenke, Hoofd Administratie, die onder andere de sollicitatiebrief uit 1926 voorlas. In de loop der jaren was de heer Wilschut steeds een vraagbaak en een steun voor alle jongere collega's. Als tweede sprak de heer A. G. Verwoerd, chef Plaatselijke Administratie, die de car rière van de heer Wilschut in herinnering bracht. Nadat de heer Wilschut in 1926 als bierschrijver, dat wil zeggen nummer en inhoudsopgave van vaten noteren, op de afdeling Expeditie begon, werkte hij bij de fustencontrole en werd hij later overgeplaatst naar de Boekhouding. Na een opleiding tot kassier in Den Bosch, kwam hij terug naar zijn gelief de Amsterdam, waar hij Hoofdkassier werd. De heer Wilschut, die veel van knutselen houdt maar het steeds 'wat stil' in zijn hobby-ruimte vond, ontving als cadeau van het personeel een radio-cassette-recorder. Tot slot sprak de heer H. Roland, medewerker van de heer W.lschut, die zei, dat hij in de 36 jaar dat zij hebben samengewerkt, altijd zijn woordje klaar had, maar dat hij bij het afscheid nemen met de mond vol tanden stond. Hij bedankte voor de collegialiteit, de vriendschap en het vertrouwen. Als bewijs van erkentelijkheid bood hij, mede namens de andere collega's een gouden ballpoint aan. De heer Wilschut zei in zijn dankwoord onder meer, dat hij altijd prettig had gewerkt, waarschijnlijk mede door het Heineken-produkt, en bedankte allen voor hun toespraken en hun aanwezigheid. Op de foto het echtpaar Wilschut en de heer J. Wijhenke (links). 15

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 15