AFSCHEID W. KLOPPENBURG Eind november nam de heer W. Kloppen burg wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid van Heineken. De heer Kloppenburg kwam in 1959 in dienst als hoofd van de Centrale Personeeldienst. Later werd hij benoemd als directeur van Heineken Brouwerijen N V. met als standplaats Den Bosch. Na de fusie in 1968 kreeg hij de leiding over de nieuwgevormde Stafdienst Personeel- zaken. Per 1 februari 1973 is de heer Kloppen burg benoemd tot adviseur van de Raad van Bestuur inzake personeelsaangele genheden. Daarnaast bleef hij de contac ten onderhouden met werkgevers- en werknemersorganisaties, met als belang rijk onderdeel de onderhandelingen met de vakbonden. Het officiële afscheid vond plaats op don derdag 28 november in de kantine van de brouwerij Stadhouderskade te Amster dam. De heer Klonpenburg, die vergezeld was van zijn familieleden, werd allereerst toegesproken door ir R. van Marwijk Kooy, lid van de Raad van Bestuur. Deze zei onder meer, dat de heer Kloppenburg al eerder had ervaren wat het betekent om 'af te zwaaien', omdat de heer Klop penburg. voordat hij bij Heineken in d;enst kwam, reeds een lange militaire carrière had afgesloten. De heer Van Marwijk Kooy bracht de heer Kloppenburg's eerste jaren bij Heineken in herinnering, toen velen zich afvroegen of een kolonel zich na dertig jaar militair leven nog wel in het bedrijfsleven kon aanpassen. Dat men het bij Heineken als een verlies beschouwt, nu de 'kolonel' vertrekt, mag als bewijs gelden, dat die 2 aanpassing heel goed mogelijk was. Vol gens de heer Van Marwijk Kooy was het geheim van het succes, dat de heer Klop penburg vooral geboeid was door de mens binnen de organisatie. Hij heeft altijd bij zonder veel belangstelling getoond voor de activiteiten van het personeel, waarbij het persoonlijk contact op de eerste plaats stond. Om dit te illustreren haalde de heer Van Marwijk Kooy een geijkt ge zegde van de heer Kloppenburg aan, te weten: 'Er worden te weinig schoenen versleten'. Het cadeau van de Raad van Bestuur, een gouden schoentje, dat hij vervolgens aanbood, sloot op deze ge vleugelde woorden aan. Namens alle personeelsleden en gepen sioneerden sprak de heer P. Moes, die vanaf 1959 in vele commissies nauw met de heer Kloppenburg heeft samengewerkt. Hij vertelde, dat de heer Kloppenburg al tijd de gevoelige snaar wist te raken. Toen de heer Moes in zijn toespraak 'ouwe koeien' uit de sloot haalde over wel eens verhitte discussies tijdens vergaderingen, klonken de lachsalvo's door de zaal. Veel tijd heeft de heer Kloppenburg aan het Pensioenfonds besteed, dat tot de besten van Nederland behoort. Tot slot overhan digde de heer Moes als cadeau een foto camera. Mr D. P. de Graaf, Hoofd Arbeidszaken, sprak onder het motto 'Van dichtbij ge zien' van Godfried Bomans. Hij merkte op, dat de heer Kloppenburg beslist niet van een stapel papieren op zijn bureau hield, omdat hij vond dat personeelzaken niet vanachter een bureau zijn te regelen, maar alleen in een persoonlijk gesprek. Tevens haalde de heer De Graaf enkele 3 uitspraken van de heer Kloppenburg aan, zoals: 'Als er problemen zijn, ga op een paar bierkratten staan en spreek de men sen toe'. Als afscheidsgeschenk overhan digde hij namens de Stafdienst Perso neelzaken de 'verpakking' van de came ra, een lederen fototas. De gevoelens van de gepensioneerden werden vertolkt door de heer Huijbrecht- se. Hij vond, dat het 65+-teken, dat de heer Kloppenburg nu kreeg, ook voordelen had, en feliciteerde hem met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. De heer Kloppenburg dankte allen voor hun goede woorden en aanwezigheid en besloot met: 'We gaan een andere tijd tegemoet, maar het zal bij Heineken waar achtig wei gaan'. Voor de drukke receptie, die daarop volg de, was de kantine bijna te klein. In Den Bosch werd de 29ste november op informele wijze afscheid van de heer Kloppenburg genomen. De Heineken Fan fare, waarvan de heer Kloppenburg be schermheer was, zorgde daar voor een muzikale ontvangst. Uit Vught, de vroe gere woonplaats van de heer Kloppen burg, kwamen de vaandelzwaaiers van het Gilde St. Catharina. Tijdens de gezellig drukke bijeenkomst in de kantine van de brouwerij bood het kantoor Zuidwal een fraai aquarel aan. Verder kreeg de heer Kloppenburg een poster van de 'Keteldonksche Hofbrouwer 1974' en een kleine koperen brouwketel aangeboden. De Bossche Gemeenschap gaf een verrekijker cadeau. 14

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 14