Kerstmis 1974 Het is nu al weer enige jaren geleden, dat we tot diep in de nacht gekluisterd zaten aan onze televisie toestellen om toch maar vooral niets te missen van de maanlandingen en van het uitstapje, dat de astronauten op de nog nimmer door de mens betreden maanbodem maakten. We ontvingen beelden van de planeet Aarde als een prachtig klein blauw bolletje, drijvend in dat grote zwarte heelal. Vandaag de dag zijn we maar al te gemakkelijk geneigd deze avontuurlijke zaken als 'geweest' te beschouwen en ze te rangschikken in het plakboek der historie. We zijn alweer met zoveel 'hot news' overvallen, dat we ons haast niet meer kunnen voorstellen, wat het voor die astronauten geweest moet zijn om de Aarde zó ver te ontvluchten. Wij allen gaan er prat op met beide benen op de grond te staan. Maar in ons dagelijks doen en laten hollen wij ons zelf meer dan eens voorbij. Wij zijn zo druk in de weer met veelal nodeloze zaken, dat we maar nauwelijks tijd vinden om, net als die astronauten, de dingen eens op afstand te bezien. Toch geloven wij, dat juist de kersttijd een goede gelegenheid biedt om nog eens terug te blikken op die periode van de eerste maanreis, om ieder op z'n eigen wijze tot de conclusie te komen dat de aardbol maar een miniem onderdeel is van dat immense heelal. Wij, die ons dag in dag uit druk maken over meer dan werkelijk goed voor ons is; wij, die dagelijks in de weer zijn om alles draaiende te houden, zullen dan wellicht tot het besef komen dat 'onze beweging' slechts een nietig onderdeel is van wat in de schepping is vervat. En misschien dat we dan met z'n allen eens wat ruimer en groter zullen gaan denken. In dat licht bezien is een goede Kerst en een voorspoedig 1975 de wens van de Raad van Bestuur

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 3