Miss Liverpool Wielerlunch Rolschaatsen Nobelprijs voor Prof. dr De Duve In de Engelse stad Liverpool wordt elk jaar het meest charmante dienstertje in de horeca branche tot Miss Liverpool uitgeroepen. Ditmaal viel de eer te beurt aan Carol Banford, die als prijs een reisje naar Nederland werd aangeboden. Bij die gelegenheid be zocht zij onze brouwerij aan de Stadhouderskade in Amsterdam. Voor het eerst van haar leven zag zij de enorme koperen bier ketels en raakte zeer onder de indruk. Zaterdag 2 november vonden in de Groen- oordhal te Leiden de wedstrijden om het Nederlands kampioenschap hardrijden op de rolschaats plaats. Gelijktijdig vond de finale plaats van het nationale Esmi/ Pepsi-toernooi. De meisjes en jongens, verdeeld in drie leeftijdsgroepen, moesten een baan van ruim 100 meter afleggen. Op de foto Atje Keulen-Deelstra, die de prijzen uitreikte, en de prijswinnaars van de groep zesjarigen, jongens, v.l.n.r.: Ro nald Peeters, Mark van de Heuvel en Sjaak Peeters (tweelingbroer van Ro nald). In Stockholm is op 10 december de Nobelprijs voor Geneeskunde uitgereikt aan een drietal wetenschapsbeoefenaren, te weten de Amerikaan van Belgische afkomst prof. dr Ch. De Duve, de Roemeen prof. dr George E. Palade en de Luxemburger prof. dr Albert Claude. Met name prof. De Duve is voor ons geen onbeken de, omdat aan hem in 1973 de Dr H. P. Heinekenprijs werd toe gekend. De jaarlijkse wielerlunch met de voorstel ling van de Amstel wielerploeg voor het komende seizoen, die op woensdag 20 no vember in Amsterdam werd gehouden, bracht weer tal van prominente renners, officials en persvertegenwoordigers bijeen. De foto toont ex-wereldkampioen en Tour de France-winnaar Jan Jansen in gesprek met de NOS Sport producers Martijn Lin- denberg (tv) en George Tor (radio). Op de foto hiernaast wielrenner Arie Hassink, die, nadat hij wegens ziekte aanvankelijk zijn wielercarrière had moeten opgeven, toch weer terug is in de Amstelploeg. 27

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 27