Kleurendia's van de maand Zaalvoetbal in Zwolle Op woensdag 13 november werd in de Zwolse IJsselhal een zaalvoetbalwedstrijd gespeeld tussen zestallen van ons Gewes telijk Verkoopkantoor en van Veenman Kantoormachines B.V., 'mede-bewoner' van het kantoorpand aan de Aagje Deken straat te Zwolle. Het initiatief daartoe was van Helneken uitgegaan, waarbij de 'Veenmannen' zich meteen al bijzonder enthousiast toonden om hun voetbalkwali teiten eens met die van de 'Brouwers' te meten. De heer W. Ekkelenkamp, vader van onze telefoniste-receptioniste Gerie, werd be reid gevonden de wedstrijd te fluiten. Ge zien de familierelatie, heeft de heer Ekke lenkamp, die het scheidsrechteren uit liefhebberij beoefent, zich in deze volko men onpartijdig opgesteld en wist hij het gehele karwei stevig in de hand te hou den. Fluitconcerten bleven dan ook uit en gekleurde kaarten werden niet getoond. Onbekend is echter óf die attributen overigens wel voorhanden waren Heineken beschikte over negen man, waarvan een drietal wisselspelers. Dat waren Gerard Blok, Hans van Rhijn, Joop Dijkstra, Joop Regterschot, Herman Haikes, Wim Stolte, Jan Koopman, Abe Lenstra en Ben Visscher. Onze tegen stander had eveneens negen spelers ge selecteerd. Gedurende de gehele speeltijd van twee maal een half uur, wist Heineken goalie Wim Stolte de voortdurend aanvallende Veenmanvoorwaartsen aardig in bedwang te houden. Twee doelpunten vóór rust en vier erna, moest hij helaas toestaan. Zijn collega onder de lat aan de overzijde van het goed bespeelbare, doch betonharde veld, R. Heerkens, heeft zijn veste óók zeer bekwaam verdedigd. Dat Heineken §Ëil uiteindelijk niet meer dan zes treffers wist te plaatsen, is voornamelijk zijn ver dienste. Jan Koopman, Joop Dijkstra en Ben Visscher (2x) zorgden ervoor, dat de 'Brouwers' om half acht met 4-2 gedu rende één minuutje 'schuim' konden afbla zen. Vele gouden passjes van Us Abe had den in enkele gevallen tot die voorsprong geleid. Kort na rust maakten de fanatiek aanvallende 'Veenmannen' er 4-3 van. Toen kwam Joop Regterschot in actie en met een slim schot tilde hij de stand naar 5-3, onder luide bijvalsuitingen van de Heineken supportersschare. Kennelijk had Joop, na dit wapenfeit, het doel niet meer zo duidelijk voor ogen, want de goede man ging opeens het eigen doel belagen Dus stapte hij er toen maar liever uit. Gerard Blok had af en toe een Veenman aan het been. De spanning werd tenslotte helemaal té gek, toen de Veenheren de achterstand hadden weggewerkt, als gold het een vlekje! Tot ontzetting van de Heineken- fans, namen onze tegenstanders zelfs dé leiding en kwamen daarmee op 5-6. On der de meest luide toejuichingen, af komstig uit de zo goed als uitgedroogde kelen van de talrijke supporters, wist onze H.I.S.-teammedewerker, Hans van Rhijn, in de allerlaatste, minuut de einduitslag met een 'gericht' schot op 6-6 te bepalen! Dolle pret dus, toen scheidsrechter Ekke lenkamp exact op tijd affloot. vRh Bij de fotohobbyclub in Rotterdam wordt elke maand behalve de beste foto, tevens een kleurendia door de jury bekroond. In de maand oktober waren er twee inzendingen, die als beste uit de bus kwamen. De stemmige zonsondergang is een opname van de heer P. W. de Graaf, die op het eiland Jersey werd gemaakt. De heer D. Handbeuckers zorgde voor het artistiek getinte dakenoverzicht, genomen in de Franse Ardêche. Het is plezierig, dat we in deze uitgave beide kleurendia's af kunnen drukken, omdat een mogelijkheid daartoe alleen in de laatste uitgave van het jaar be staat. Op deze wijze krijgen de lezers van dit blad ook eens een ander facet van de fotoclub te zien. 19

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 19