'<fee js Elk idee vraagt een stuk durf J M. Koeleman: 400,— De heer J. M Koeleman, wacht- chef Energie- en Storingsdienst van de brouwerij Stadhouders kade te Amsterdam, werd door de Plaatselijke Ideeënbuscom missie beloond met 400,- voor zijn ontwerp van een mal, tenein de de stand van de etiketten be ter te kunnen controleren. Bo vendien kreeg hij een geschenk uit groep I. L. J. Cruijsen: 1200,- De heer L. J. Cruijsen (Storings dienst) ontwierp een systeem, waarbij de lijmschrapers van de etiketteermachine verend ge maakt werden, zodat storingen worden voorkomen. De heer Cruijsen ontving een be loning van 1200,- en een ge schenk uit groep I. O De heer R M. vari Benthem ontvangt uit handen van de heer Klaassen, bestuurslid van het Ideeëncentrum, de oorkonde. 'Ere wien ere toekomt Met dit de vies opende de heer J. G. Nolst Trenité, voorzitter van het Ideeëncentrum, op 5 november in Amsterdam de inmiddels traditie geworden bijeenkomst, waarop de Jaaroorkonden 1974 van het Ideeën centrum werden uitgereikt. Voor het eerst waren hier ook vertegenwoordi gers van Heineken bij aanwezig, om dat in het kader van de Ideeënbus- nieuwe-stijl thans ook een Heineken- ideeënman was voorgedragen, in totaal 32 bedrijven hadden hun ideeënman-van-het-jaar afgevaardigd, doch volgens de heer Nolst Trenité had dit aantal best nog wat groter kunnen zijn. Hij deed daarom een be roep op het bedrijfsleven, vervat in een brief aan het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO), om bestaande barrières op te ruimen en zodoende vrij baan te maken voor het ideeënwerk. In zijn inleiding wees de heer Nolst Trenité erop, dat voor de jaaroorkon den bepaald niet die mensen aan bod kwamen, die het hoogst gehonoreerde idee hadden ingestuurd, of die per on derneming het meest aan de ideeënbus verdiend hadden. 'Een man met alleen maar goede ideeën, bestaat in mijn ogen niet. Waar het om gaat, zijn mensen met een grote mate van toe wijding, vindingrijkheid en originaliteit, die bovendien de durf hebben om met hun idee - goed of slecht - voor de dag te komen.' Aan durf ontbrak het zeker niet bij de heer R. M. van Benthem uit Veenen- daal, die als Heineken-werknemer de Jaaroorkonde 1974 in ontvangst mocht nemen. Sinds drie jaar is hij werkzaam in ons frisdrankenbedrijf te Bunnik en in die tijd heeft hij al heel wat gedach ten over mogelijke verbeteringen op pa pier gezet Als storingsmonteur heeft hij natuurlijk vele problemen op te los sen, maar dat neemt niet weg, dat hij ook een open oog heeft voor perfec tioneringen. Zijn onderscheiding hield dan ook verband met het totale pakket aan ideeën, dat hij in het verleden heeft ingestuurd. Vandaar dat hij, naast de Jaaroorkonde en het insigne van het Ideeëncentrum, door Heineken werd beloond met een gouden horloge, dat hem later door de bedrijfsleider van Bunnik, ir J. W. den Hond, namens de Centrale Ideeënbus Commissie werd overhandigd. Bedrijfsleider ir J. W. den Hond (rechts) over handigt het gouden horloge aan de heer Van Benthem. 17

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 17