Lustrumconcert Heineken Fanfare in Provinciehuis te Den Bosch De Drumband in de hal van het Provinciehuis. Een simpel handgebaar van dirigent Koekelkoren was echter genoeg om hen wat in te houden. Aardig was voorts, dat de herhaling van 'Hey, look me over' uit de musical Wild Cat werd gedirigeerd door Fanfare dirigent Karei van Dijck, waarbij het optreden van zowel koor als orkest direct minder ingehouden was. Na de pauze was het podium geheel voor de Heineken Fanfare. De uit voering van de 'Manhattan Tower Ouverture' oogstte aller bewondering. Sprankelend was het optreden van mondharmonica-solist Henk Venrooy in 'Gipsy Carnival'. Zanger P. Jan van Poppel van het Eindhovense 'La bonne espérance' had het zichzelf niet ge makkelijk gemaakt en werd door de kopersectie nog al eens overstemd. Met het lied 'Wo die Wolga fliesst' rechtvaardigde hij zijn plaats in het programma echter volledig. In Fiesta cu tres banda' van Pi Scheffer kon men genieten van een voortreffelijk ge timede intro van de ritmegroep, waar bij zelfs het sonore 'whoe' uit de kelen van de muzikanten weldadig over kwam. Kortom, een glorieuze presentatie van de Heineken Fanfare, die na afloop een ovationeel applaus kreeg, waarop de op het balcon gezeten leden van de Mastreechter Staar inhaakten met een gescandeerd 'Dat gaat naar Den In gesprek tijdens de receptie: v.l.n.r. dirigent K. van Dijck. ir R. van Marwijk Kooij. H. Sikking, W. Kloppenburg en A. de Mug. Voorzitter A. de Mug tijdens zijn welkomstwoord. Bosch toe In de sfeervolle Bois-le- Duc-zaal van het Provinciehuis werd vervolgens het glas geheven op de toekomst van de Heineken Fanfare. Daarmee werden de woorden van voor zitter A. de Mug, die hij bij het begin van het concert gesproken had, nog eens onderstreept. 'Want', zo had hij gezegd, 'naast het muziek maken wordt ook de gezelligheid niet uit het oog verloren. Het is ons steeds voor de wind gegaan, hetgeen enerzijds te danken is aan de grote steun die wij steeds van directie en bedrijfsleiding hebben mogen ondervinden, anderzijds aan de grote mate van saamhorigheid, gemeenschapszin en inzet van alle musici. Het samen iets doen is van groot belang en wij hopen op die basis tot in lengte van dagen door te gaan,' aldus de heer De Mug, die een extra woord van waardering sprak tot de dirigenten K. van Dijck en P. de Leeuw. Een week na het zeer geslaagde jubi leumconcert vierde de fanfare in eigen kring het 15-jarig jubileum. Dat ge beurde in de kantine van de brouwerij in Den Bosch. De Damesclub onder aanvoering van mevrouw Blatter bood bij deze gelegenheid een nieuw dekje voor de bok aan, dat werd overgedra gen aan de bokkeleider van het gezel schap, de heer J. Knuiman. Het dekje was door de leden van de Damesclub zelf gemaakt. De overhandiging van het nieuwe kleed voor de geit: v.l.n.r. J. Schellen, W van Rooij, J. Ritman, A. de Mug. bokkeleider J. Knuiman en mevr. Blatter 12

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 12