ami* LUSTRUMCONCERT MET MASTREECHTER STAAR Yifinefcr HAU4 iiujAAA De Heineken Fanfare heeft haar derde lustrum op overweldigende wijze ge vierd. In de indrukwekkende hal van het Provinciehuis te 's-Hertogenbosch werd zaterdag 9 november een prach tig jubileumconcert gegeven, dat extra glans kreeg door het optreden voor de eerste maal in Den Bosch van de wereldberoemde 'Mastreechter Staar'. De feestelijkheden werden bijgewoond, door vele Bossche autoriteiten, enkele leden van de Raad van Bestuur, tal van directeuren en bijzonder veel Heineken- medewerkers van nagenoeg alle vesti gingen in het land. Een stijlvoller en uitbundiger viering van dit 15-jarig be staan had men zich niet voor kunnen stellen. De bijna 1200 gasten werden bij de entree van het Provinciehuis opge wacht door de Heineken Drumband, die een scala van marsmuziek, polka's, boléro's en mazurka's ten gehore bracht. Instructeur P. de Leeuw had daarbij voor speelse arrangementen gezorgd, waardoor de binnenkomst van de gasten al direct iets gezelligs had. Het optreden van de Mastreechter Staar o.l.v. dirigent Martin Koekelkoren maakte diepe indruk. De ongeveer 150 zangers vertolkten Franse en Tsjechische volksliedjes, operafrag menten, koormuziek en een ballade, met welk repertoire er voor elke muziekliefhebber wel iets van zijn gading was. Bovendien werden twee meer moderne composities uitgevoerd met begeleiding van de Heineken Fan fare. Dit experiment, waarvoor men het weekend daarvoor in Maastricht samen had gerepeteerd, was bijzonder geslaagd, al had de fanfare aanvan kelijk de neiging iets te hard te spelen. 11

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 11