wat beter kon! 'tfee is Jaaroorkonde 1973 Ideeëncentrum voor R. M. van Benthem 7 In het kader van de Ideeënbus-nieuwe-stijl zijn weer heel wat activiteiten te melden. Voor de eerste maal sinds de start in juni ontvingen we een lijst met beloonde ideeën en aanmoedigingspremies uit de vestigingen Bunnik en Schiedam (Coe- bergh). Ook in Hattem (Van Olffen) is een idee ingediend. Sinds 15 oktober hangt in al onze vesti gingen een nieuw affiche, waarop een aar dig meisje het personeel uitdaagt om te zeggen 'wat beter kan'. Ook in de salaris- enveloppe van half november zal deze plaat worden bijgesloten. Wie nog voor kantoor of kamer zo'n affiche (op groot formaat) hebben wil, kan terecht bij de secretariaten van de Plaatselijke Ideeën bus Commissies of bij de Centrale Ideeën bus Commissie in Amsterdam. In Bunnik werden de navolgende belonin gen en aanmoedigingspremies toegekend: de heer R. W. J. B. Heens werd beloond met 1.250,- en de heer W. K. van Be- zooijen met f 350,-. Hun ideeën staan elders op deze pagina omschreven. Een beloning van elk f 100,- en een ge schenk uit de categorie II ontvingen de heren R. M. van Benthem en G. W. van Stralen (beiden Technische Dienst), die samen een idee hadden ingestuurd. De heer H. C. Oostrom (Bottelarij) ontving een beloning van 25,-, alsmede een ge schenk uit de categorie III. Aanmoedi gingspremies van f 25,- waren er voor de heren W. G. J. Hogervorst (Tapkelder), J. R. van Breemen (Intern Transport) en A. van Guldemond en G. van de Bunt (bei den Technische Dienst) samen. De heer D. A. Udink (Technische Dienst) zag twee ideeën beloond met een aanmoedigings premie van 25- elk. Een aanmoedi gingspremie van 10,- was er voor de heer H. L. van Oostrom (Bewakings dienst). Bij Coebergh in Schiedam werd een aan moedigingspremie van 25,- totaal toe gekend aan de dames C. Winkel en Y. F. Zwolle-Hoefman, die samen een idee had den ingezonden. Het Ideeëncentrum, een landelijk contact orgaan voor alle Nederlandse Ideeënbus commissies, dat is aangesloten bij het Ne derlands Instituut voor Efficiency (NIVE), kent sinds 1968 een jaaroorkonde toe aan 'de' ideeënman of -vrouw van de bij haar aangesloten bedrijven en instellingen. Per bedrijf wordt slechts één oorkonde toege kend aan de man of vrouw, die zich in het voorafgaande jaar voor wat betreft het ideeënbusgebeuren het meest heeft on derscheiden. In het kader van de Ideeën bus-nieuwe-stijl heeft Heineken dit jaar voor het eerst deelgenomen. Als Heineken-ideeënman 1973 werd de heer R. M. van Benthem, storingsmonteur te Bunnik, voorgedragen. De uitreiking van de Jaaroorkonde 1973 vond plaats op 5 november bij AKZO Chemie Nederland B.V. te Amsterdam-noord, waar behalve aan hem ook aan een dertigtal ideeënrijke medewerkers van andere Nederlandse bedrijven de oorkonde werd uitgereikt. Foto's van deze gebeurtenis publiceren wij in onze volgende uitgave. De heer Van Benthem was voorgedragen op twee gronden, te weten: 1. Een van de door hem ingezonden ideeën is beslist een bijzondere bijdrage aan de verbetering van de efficiency en de werk methode welke door de ideeënbus tot stand gekomen is. Dit idee betreft een door hem ontworpen apparaat voor het demonteren en monte ren van schakels in de kunststof kisten/ kratten transportketting. Voorheen moest bij elke storing de pen waarmede de scha kels aan elkaar verbonden zijn doorge zaagd en vernieuwd worden. Tijdens een van deze tijdrovende repara ties ontstond de gedachte om hiervoor een practisch stuk gereedschap te ont werpen waarmede: a. de reparatie minder tijd vergt en b. de uitgedrukte pen meestal opnieuw gebruikt kan worden. 2. Uit het totale aantal door de heer Van Benthem ingezonden 'goede' ideeën blijkt duidelijk zijn vindingrijkheid, doorzettings vermogen, gezond verstand en open oog om ook via de ideeënbus zijn bijdrage te leveren aan de gang van zaken in het be drijf. Na afloop van de officiële bijeenkomst ontving de heer Van Benthem van de Centrale Ideeënbus Commissie een gou den horloge, waarmee bevestigd werd dat een goed idee goud waard is. R. W. J. B. Heens: f 1.250,- De heer R. W. J. B. Heens, werkzaam als operator in de Siroophal te Bunnik, heeft een idee ingediend met betrek king tot de practische uitvoering van de chloreringswerkzaamheden, het geen een aanmerkelijke besparing op leverde. De Centrale Ideeënbus Com missie beloonde dit idee met een be drag van f 1.250,- en een geschenk uit categorie I. W. K. van Bezooijen: 350,- De heer W. K. van Bezooijen, proces studie en opleiding Storingsdienst te Bunnik, diende naar aanleiding van de vele storingen aan de krattenstapelaar een idee in, met als resultaat minder storingen, goed gestapelde pallets en voor hemzelf een beloning van 350,- en een geschenk uit categorie I.

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 7