't Is weer Heineken Bokbier-tijd 't Is er weer: BOKBIER. Variaf begin no vember kan men het weer overal tegenko men: het robijnrode winterbier, dat elk jaar volgens traditioneel recept gebrou wen wordt. Het is een extra zwaar bier, bevat 6,5 procent alcohol en is vol en pit tig van smaak. Elk jaar groeit het aantal vaste bokbierdrinkers en het zijn met name de jonge bierdrinkers aan wie deze groei in de markt kan worden toegeschre ven. Dat de vraag naar bokbier ook al in 1920 bijzonder groot was, blijkt uit een onlangs in de archieven teruggevonden dagblad advertentie uit dat jaar, waarin gemeld wordt dat de voorraad bokbier, die voor 3 a 4 weken gepland was, in 5 dagen totaal was uitverkocht. Ook in 1973 was BIJ DE FOTO'S 1 Bokkewagen met 7.000 liter vat in het centrum van Rotterdam. 2 Een mosselmaaltijd met bokbier is een ware delicatesse. 3 In het Winkelcentrum Koningshoek te Maassluis konden de bezoekers vorig jaar op zeer aan trekkelijke wijze kennismaken met bokbier. de vraag naar bokbier groter dan werd verwacht, zodat voor dit jaar het dubbele werd gebrouwen. Aan het verzoek van vele bokbierdrinkers, om dit speciale pro- dukt gedurende een langere periode te kunnen kopen, is hiermee tegemoet ge komen. De consument wordt op vele manieren voorgelicht over het verschijnen van bok bier op de markt. Gedurende het 'seizoen' - november, december en januari - wordt er zowel televisie- als radioreclame voor dit produkt gemaakt. Er komen dit jaar voor het eerst tv-spots. Het filmpje duurt 15 seconden en wordt negen maal uitge zonden. De spot wordt voor de eerste maal op het scherm gebracht op donder dag 21 november via Nederland I, na het journaal van 20.00 uur. Via de zenders Hilversum I, II en III is de radio-spot in totaal ongeveer 50 maal te beluisteren. Raamstroken, affiches en kratkaarten zullen de winkels sieren, ter wijl de consument in een speciale folder meer informatie over bokbier kan lezen. De vrachtwagens, die ons bier overal in het land afleveren, zullen in deze periode een bokbierspandoek voeren. Ook in de horeca-bedrijven wordt veel aandacht aan bokbier geschonken. Er zijn ook nu weer speciale bierviltjes. Evenals vorig jaar zullen twee bokkenwa gens door het land trekken en in nagenoeg alle grote steden propaganda maken. Eén van de bokkenwagens is de variomaton (het rijdende biervat), waarop o.m. een grote bokkekop is gemonteerd; de andere wagen vervoert een 7.000 liter vat en is ook helemaal in bokbierstijl opgebouwd. Tal van winkeliers en grootwinkelbedrijven zullen op de aanwezigheid van bokbier inhaken, hetzij met speciale acties, hetzij door het inrichten van opvallende displays. Bijgaande foto's brengen enkele bokbier- activiteiten van vorig jaar in beeld.

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 3