Reuzenkreeft Amsterdam 699 Rust langs de waterkant Op uitnodiging van de Gemeente Am sterdam waren eind september een kleine honderd buitenlandse journalis ten uit alle werelddelen enkele dagen in Amsterdam. De pers kwam al vast een kijkje nemen in de hoofdstad, die in 1975 haar 700-jarig bestaan viert. Tijdens dit verblijf bood Heineken hen een koud buffet aan in de Gijsbreght- kelder aan de Mauritskade. DrsA.J.de Roy, Groepsdirecteur Azië/Australië, sprak bij die gelegenheid over de ge schiedenis van het bier in de stad Am sterdam. Rust langs de waterkant was er tijdens de elfde Heineken Nationale Hengelwedstrijd, die op zaterdag 5 oktober aan de Ples- manlaan in Amsterdam werd gehouden. Met niet minder dan 324 inschrijvingen voor de maximaal 77 beschikbare plaat sen (7 per provincie) mag dit festijn zich in een steeds grotere belangstelling ver heugen. Veel geringer was evenwel de visvangst op deze door fikse regenbuien wat som bere dag, waarop de hengelaars gelukkig wat beschutting vonden onder de tiental len Heinekenparasols. Winnaar met een grote voorsprong op al zijn concurrenten werd de heer D. Alders uit Beverwijk, die 268 cm vis uit het water haalde (zie foto rechts). Uit handen van de heer P. Kra- nenberg, directeur Horeca-ontwikkeling, kreeg hij later in de brouwerij Stadhou derskade de Heineken-wisseltrofee Onze medewerker de heer J. Reyinga, werkzaam als heftruckchauffeur op het Depot Duivendrecht, deed tijdens zijn visvakantie in Zuid-lerland een bijzon dere vangst Aan zijn hengel kreeg hij een reusachtige kreeft, waarvan ex perts vertelden dat zo'n groot exem plaar in jaren niet in de Kenmare River was gevangen. Gestoken in Heineken T-shirt poseerde hij trots voor de ca mera. 18

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 18