Tweemiljoenste hectoliter Biljarten in Schiedam en Rotterdam Boeiende puzzelrit Amsterdam P. L. A. C. HOOGVLIET Op 1 oktober werd in een druk bezette Raadskeider te Rotterdam het zilveren jubileum gevierd van de heer P. L. A. C. Hoogvliet. De heer Hoogvliet is dagelijks actief met de verkoop in de Horecasector. Een grote bekendheid ook, zo niet popula riteit, geniet de heer Hoogvliet als be stuurslid van de Personeelsunie Rotter dam, welke vereniging jaarlijks voor per soneel en gepensioneerden diverse evene menten organiseert. De heer en mevrouw Hoogvliet werden die dag welkom geheten door jhr. F. J. C. Mollerus, adjunct-direc teur Horeca Nederland, die de heer Hoog vliet tevens het jubileuminsigne opspeldde. Tijdens de receptie werd de heer Hoog vliet toegesproken door mr J. H. Drost en de heren B. J. Leereveld, J. H. A. Ooster broek en de gepensioneerde heer E. H. C. B. Verbiest. Een extra verrassing was het door drie dames, te weten v.l.n.r. Cobi Batenburg, Paula Blanker en Emilie Klein geld, van het Verkoop Secretariaat bijzon der origineel gebrachte 'Hooglied voor Hoogvliet'. De oprichting van de Biljartvereniging Gedistilleerd en Wijn in Schiedam is een feit geworden. Men noemt zich 'De Ketsers'. Voorzitter is de heer R. P. Geersinga, secretaris de heer J. W. Gast. Er zijn op dit moment ongeveer 20 leden. Nieuwe aanmeldingen zijn van harte welkom. In Schiedam zag eveneens een kegelclub het leven. De naam is 'De kromme duim'. Er wordt elke laatste dinsdag van de maand gespeeld op 4 banen van Engels in het Groothandelsgebouw te Rotterdam. Voorzitter is de heer M. Spiering, secretaresse mej. M. Schipper. De club telt thans 20 leden. In onze vestiging Rotterdam/Crooswijksesingel beschikken enthousiaste biljarters wel over de nodige tafel, maar nog niet over een geschikte ruimte om deze neer te zetten. De heren J. de Geus en H. Westendorp houden zich voor suggesties aanbevolen. De jaarlijkse puzzelrit voor onze medewerkers in Amsterdam is een evenement, waarnaar reeds lang tevoren wordt uitgekeken. Het zal dan ook niemand verbazen, dat er voor de negende editie, die op zaterdag 5 oktober werd gehouden, niet minder dan 56 équipes aan de start verschenen. De 92 km lange rit voerde door het poldergebied ten zuiden van Amsterdam en kende als vanouds tal van venijnigheden en struikelblokken. Wie echter de opdrachten nauwlettend las, z'n ogen goed de kost gaf en over flink wat vindingrijkheid beschikte, kon gerust zijn op een goede klassering. Het team K.J.G. Fleurbaaij/F.U. Verver bracht het er 't beste van af en incasseerde slechts 155 strafpunten. Tweede werd de équipe F. van Breemen/R. Blok met 209 straf- punten, waarbij kan worden aangetekend, dat dit team de juiste rijtijd het meest be naderde. Derde werd de équipe van L. van der Eijk met 268 strafpunten. De Poedelprijs ging naar het team mej. P. v. d. Broek/mej. I. van Bendegem, dat met 1261 strafpunten de rij sloot. Na afloop van de rit werden in de Sportzaal van de brouwerij Mauritskade de prijzen uitgereikt door de bedrijfsleider, ir W. F. Schipper. De zeer geslaagde tocht was ook ditmaal uitgezet door de heren H. A. Hesse, M. P. J. van Soest en J. Wimmers. Op de vestiging Mauritskade te Amster dam werd op 17 september de tweemil joenste hectoliter bier gebrouwen. Een mijlpaal in de geschiedenis, die met reu zensprongen bereikt is, want tien jaar ge leden was de maximum capaciteit nog één miljoen hectoliter. Op de foto brouwhuis-operator B. E. Bier vliet en de heer R. van de Wetering, amb tenaar van de Dienst Accijnzen. 15

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 15