AFSCHEID J. BUIS A. VAN HERK AFSCHEID H. P. J. SONTAG A. NOLTA Op vrijdag 27 september werd op de brouwerij Stadhouderskade op feestelijke wijze afscheid genomen van de heer J. Buis wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Buis trad op 5 augustus 1940 in dienst van de brouwerij. Hij was aan vankelijk werkzaam in de bottelarij, later in de lagerkelder en vanaf 1967 bij de interne dienst. De heer Buis, die vergezeld was van zijn familieleden werd in 't Koelschip toege sproken door de heren C. Ham en H. A. Hesse. Vervolgens memoreerde de heer J. C. Kleton hoe hij met de heer Buis de ontwikkeling van het blikbier van nabij had meegemaakt. Namens de dames van de kantine overhandigde mevrouw W. E. de la Porte- Hogenkamp de bekende Heineken-laars. Op geheel eigen wijze dankte de heer Buis alle aanwezigen voor hun komst en de cadeaus, waaronder een cassette-recorder. Op 26 september was de heer A. van Herk 25 jaar bij Heineken in dienst. De heer Van Herk was achtereenvolgens in Rotter dam werkzaam in de bottelarij, het bier magazijn, de expeditie havendienst, de belading en tenslotte de afdeling embal lage te Zoeterwoude. Het was de eerste maal dat in de vesti ging Zoeterwoude een jubileum werd ge vierd. Daar werden de jubilaris en zijn echtgenote door drs J. J. C. Goos in aan wezigheid van enkele genodigden ontvan gen. Nadat de heer Van Herk uit handen van de heer Goos de jubileumspeld had gekregen, begaf het gezelschap zich naar de grote kantine, waar velen de jubilaris kwamen gelukwensen. Tijdens de receptie werd de heer Van Herk toegesproken door de heren J. W. Eibers en J. Allart. Op 6 september werd in de Raadskelder te Rotterdam het zilveren jubileum ge vierd van de heer H. P. J. Sontag, die met het bereiken van deze mijlpaal tevens af scheid nam van de brouwerij. De heer Sontag werkte achtereenvolgens in de bottelarij, emballage, lagerkelder en de huishoudelijke dienst. Hij werd toege sproken door drs J. J. C. Goos, die daarbij de jubilaris decoreerde met de jubileum- speld. Twee collega's, de heren L. Buik en J. de Jong, zetten het feest luister bij met een muzikaal optreden. Op 20 september werd op feestelijke wij ze het feit herdacht, dat de heer A. Nolta 25 jaar werkzaam was in de bottelarij van de vestiging Stadhouderskade te Amster dam. Ter gelegenheid hiervan werd de heer Nolta, vergezeld door enige naaste familieleden, ontvangen door ir R. W. Wel- mers, die hem tevens het gouden jubileum insigne opspeldde. Vervolgens werd de heer Nolta in het Koelschip toegesproken door ir P. E. Röhrig en de heer A. Verhoe ven. De heer J. C. Kleton overhandigde het personeelscadeau (o.a. een filmzon) en dankte mede namens collega's de heer Nolta voor de prettige samenwerking ge durende vele jaren. 14

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 14