Biljarten voor Den Bosch De keptun zou al spoedig tot non-playing keptun worden gepromoveerd door de koots, die door verstandig gebruik te ma ken van de reserves het uiterste uit zijn team haalde. Dat moest ook wel, want hoewel het Am sterdam ll-team in Amstelshirts gestoken, wat bleekjes afstak bij The Pigs, bewezen zij direct hun grote klasse in de voorselec tie. Amsterdam I was nergens en verloor met 60 tegen 104 omgeworpen kegels! Zoals gezegd koots Van Soest greep nu in en bracht wat wisselingen tot stand bij Amsterdam I: Mellegers verving voor alle veiligheid Molenaar, wiens schoenveters een ware handicap bleken en Soederhuy- zen verving keptun Sluyter omdat de zwaar drukkende verantwoordelijkheid voor zijn team hem belette ook maar één bal op de baan te houden. Beide teams gingen daarop fanatiek ten strijde om de ander de doodskist in te jagen. Een voor kegelaars bekend spel. Het regende protesten van de beide coaches Verver en Van Soest en regelmatig moesten dan ook organisator Struiksma en juryleden Hulscher en Wimmers als vredestichters optreden. De jongens van coach Verver deden alles om totaalwinnaar te worden. Krüs b.v. vloog op een gegeven moment met bal en al door de lucht en over de baan. Onge lukken deden zich nog net niet voor, zodat de charmante verzorgster niet in actie behoefde te komen, wat door veel ke gelaars wel betreurd werd. Amsterdam II ging de doodskist in, zij het met het zeer geringe verschil van twee plankjes. Warmenhoven werd onterecht tot kegel koning uitgeroepen, aangezien later bleek dat ook. Verver recht had op deze titel met een zelfde gemiddelde van 6,81. Het jury beraad. De heer H. M. Sikking (rechts) overhandigt de herinneringsbeker aan de heer G. van Dorenmalen uit Den Bosch. Zaterdag 28 september kwamen de teams van alle vestigingen bij elkaar in Den Bosch in het laatste onderdeel van de Sport Marathon, biljarten, om te proberen de Heineken-trofee te be machtigen. De organisatie was in goe de handen, getuige de vele loftuitingen aan het adres van het Bossche bestuur Niets was aan het toeval overgelaten om te voorkomen dat er ergens iets mis zou kunnen gaan. De stemming onderling was vanaf het begin goed en vol goede moed gaf de heer L. A. C. Rottier, algemeen produk- tieleider van Den Bosch, om tien uur het startsein. Alle spelers (te weten vijf per vesti ging) konden op vijf biljarttafels aan hun wedstrijden beginnen. Het programma verliep volgens plan, zodat om vijf uur het eindresultaat be kend kon worden gemaakt door de heer H. M. Sikking. Met groot genoegen nam hij deze taak waar, temeer omdat voorzien. aan de hand van het grote scorebord voor eenieder reeds duidelijk was dat de vestiging Den Bosch met de ereprijs ging strijken. Gedistilleerd en Wijn werd tweede, daarna volgden Amster dam I, Amsterdam II, Rotterdam en Bunnik. Rest nog een woord van dank aan het bedienend personeel van de kantine Den Bosch voor de wijze waarop het iedereen vlot van eten en drinken heeft 13

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 13