Hockeyzege voor Amsterdam II Geheel doorweekt door de onophoudelijk neerstromende regen hebben onze hockeyers elkaar op zaterdag 7 september voor het eerst in het kader van de Concern Sport Marathon partij gegeven. Zonder al te veel problemen konden zes goed tegen elkaar opgewassen teams worden samengesteld. Hoewel het doorgaan van het toernooi, wegens afkeuring van nagenoeg alle velden in het Amsterdamse Bos, tot op het laatste moment on zeker was, liet niemand verstek gaan en liet men zich door het erbarmelijke weer ook niet ontmoedigen. Datzelfde gold trou wens ook voor de scheidsrechters, die zonder onderbreken het toernooi in goede banen hebben geleid. Wel moesten na de lunch de wedstrijden tot een kwartier worden teruggebracht, maar dat verhinderde niet dat er toch over en weer flink gescoord werd. De confrontatie tussen de beide Am sterdamse teams, die met veel belangstelling tegemoet werd gezien, moest helaas worden omgezet in het nemen van straf- pushes, omdat halverwege de middag het verder spelen op de drijfnatte velden onmogelijk werd. Een beetje geluk bepaalde de uitslag: 2-1 in het voordeel van Amsterdam II (Mauritskade), dat door deze overwinning met 9 wedstrijdpunten totaal aan de kop van de ranglijst kwam. Den Bosch profiteerde van het verlies 2 van Amsterdam I en nestelde zich verdiend op de tweede plaats met 8 wedstrijdpunten. Amsterdam I werd met 7 wedstrijdpunten derde, gevolgd door Gedistilleerd en Wijn (3 punten), Bunnik (2 punten) en Rotterdam (1 punt). Een speciaal compliment geldt de jeugd van Gedistilleerd en Wijn, te weten Pamela, Toby en Alan Rijks (de kinderen van de heer J. Rijks - Van Olffen Hattem), die zich door de veel oudere en meer geroutineerde tegenstanders niet uit het veld liet slaan. Na 8 onderdelen is de stand in trofeepunten: 1. Amsterdam II (32), 2. Bunnik (27), 3. Den Bosch (25), 4. Rotterdam (20), 5. Amsterdam I (19) en 6. Gedistilleerd en Wijn (17). BIJ DE FOTO'S 1 Het winnende team van Amsterdam II, bestaande uit mej. Reijnders en de heren (gehurkt v.l.n.r.) Van der Pol. Mollerus, Hulscher, Van Dort en (staande) Westermann, Bruning, Van der Zee, Van der Eijk, Schölvinck en Baars. 2 Spelmoment Bunnik (donker shirt)-Den Bosch. 3 Keeper Corbeau (Amsterdam I) doet tijdens het nemen van strafpushes een uitval naar de bal, maar kan toch niet verhinderen dat deze in het doel gaat. 4 Act:e in de wedstrijd Amsterdam II (wit shirt)-Bunnik.

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 7