2 Bij de foto's: 1 Overzicht van de zaal tijdens de installatie-rede De foto's 2 t/m 5 geven enkele momenten van de informele kennismaking weer: 2 V.l.n.r.: de heren G. J. J. van Alphen, mr P. Plantenga en J. G. Maas. 3 V.l.n.r.: de heren P. Stams, G. J. J. van Alphen, A. Jiskoot en J. P. Coelingh. 4 V.l.n.r.: de heren C. Kraay, J. J. A. Berger, prof. mr N. E. H. van Esveld en mr R. van de Vijver. 5 V.l.n.r.: de heren mr W. F. J. Westermann, ir D. Boterenbrood en L. Osterman. voegdheden om te gaan. Bevoegdheden, die niet alleen rechten, maar ook plichten betekenen. Ik acht het daarom bepaald geen gelukkige omstandigheid, dat, terwijl praktisch het gehele Nederlandse bedrijfs leven bezig is zich in te leven in de gevol gen van de nieuwe Wet op de Onderne mingsraden, alweer aan de Sociaal Econo mische Raad advies is gevraagd over een eventuele wijziging in taak en bevoegd heden van de Ondernemingsraden. Verder wil ik u nog eens in herinnering roepen de dubbelfunctie die de Onderne mingsraad inneemt, namelijk enerzijds treedt hij op als orgaan van vertegenwoor diging van de werknemers en anderzijds heeft hij de belangrijke taak om als overleg-orgaan te dienen - zoals de Wet dit uitdrukt - in het belang van het goed functioneren van de onderneming in al haar doelstellingen. Dit kan met zich mee brengen, dat in bepaalde situaties de uit gangspunten verschillend kunnen zijn. Dan zal toch, rekening houdend met beide bovengenoemde functies, tot een oplos sing moeten worden gekomen. Dit vraagt van een ieder inzicht wijsheid, teamgeest of, zoals u wilt, bereidheid om ook met de belangen van anderen rekening te houden Slechts zelden zijn de situaties in het leven, dus ook het bedrijfsleven, zwart-wit. al willen sommigen ons dit wel eens doen 5

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 5