HAT-TRICK IN DE LUCHT Vlootfeesten JAN JONGBLOED DEELDE PRIJZEN UIT Heineken Engeland organiseert dit jaar een serie snelheidswedstrijden voor sport- vliegtuigen. Hoewel de Formula One Air Race met de wedstrijd op 26 augustus nog niet was afgelopen, werd op die dag op het vliegveld Halfpenny Green toch al een immense bierpul uitgereikt en wel aan Bill Walker, die met een vliegtuig van het type 'Cosmic Wind' al drie wedstrijden had gewonnen en dus een hattrick op zijn naam had gebracht. Andrew Steel, marke ting executive van Whitbread in Engeland, overhandigde de beker. De Vlootfeesten in Den Oever, dit jaar voor de vijftiende maal gehouden, werden ook deze keer opgeluisterd door de komst van Blois van Treslong met zijn Geuzen, waar mee de historische gebeurtenis van ruim 400 jaar geleden zich 'herhaalde'. Zij voerden een schegbeeld (afkomstig van - vermoedelijk - een koopvaarder uit de 17de eeuw) met zich mee, dat door de Geuzenhoofdman aan burge meester K. D. Dorsman werd overhandigd als eerste aan zet voor de stichting van een museum in Wieringen. Voor de vier dagen durende feesten (30 augustus tot en met 2 september) was Heineken met groot reclame materiaal en -materieel zoals Bierkoets en Bierboeier, reclametoren, spandoeken en vuurwerk naar Den Oever uitgerukt. Als achtergrond voor de officiële overhandiging deed een decor dienst, dat voor deze gelegenheid door onze Reclame Service was gemaakt. Getoast werd met bierpullen, die speciaal voor deze vijftiende Vlootfeesten waren vervaardigd. In de Gijsbreghtkelder van de brouwerij Mauritskade te Amsterdam vond op 19 augustus de uitreiking plaats van de geld prijzen, verbonden aan de landelijke con sumentenwedstrijd, die ter gelegenheid van het Wereldkampioenschap voetbal onder het motto 'Voetbal op tv, Heineken doet mee' werd gehouden. De deelnemers moesten daarvoor een 5-regelig rijmpje maken. Drie van de vier hoofdprijswin naars waren naar Amsterdam gekomen en ontvingen uit handen van Oranje-keeper Jan Jongbloed een biljet van duizend gul den en een Delftsblauwe bierpul met in scriptie. Op de foto v.l.n.r. F. M. Assche uit Dongen, F. S. de Lange uit Utrecht, Jan-Jongbloed en L. Bergen Henegouwen uit Rijswijk. 23

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 23