Afscheid Th. H. Weber Afscheid P. L. Dijkgraaff Afscheid G. Kat Op woensdag 28 augustus werd in de Raadskelder van de brouwerij Van der Helststraat te Amsterdam, op informe le wijze afscheid genomen van de heer Th. H. Weber, wegens zijn opneming in de wachtgeldregeling. De heer Weber trad op 29 januari 1943 op 29-jarige leertijd in dienst als hand langer in de boenplaats. Hij verzorgde daar het ijken, pekken en omklinken van de toentertijd nog eikenhouten oiervaten. In 1960 werd hij voorman. Toen in 1971 de boenplaats werd op geheven ging de heer Weber over naar de Interne Dienst en was tot voor kort werkzaam als voorman van de schoon maakploeg. Het laatste halfjaar ver zorgde hij drie dagen in de week de uitgifte van het personeelsbier. Tijdens het afscheid werd de heer We ber toegesproken door zijn chef, de heer H. A. Hesse, die hem bedankte voor de jarenlange inzet en collegiali teit, waarvan de heer Weber blijk had gegeven. Na ontvangst van een geschenk onder couvert dankte de heer Weber in 't kort alle aanwezigen. Donderdag 29 augustus vond in het Koelschip aan de Stadhouderskade het onofficiële afscheid plaats van de heer P. L. Dijkgraaff, die ruim 16 jaar Chef van het Laboratorium was in de brou werij Van der Helststraat te Amster dam. Op uitdrukkelijk verzoek van de heer Dijkgraaff zelf werd dit afscheid in kleine kring gevierd. Toch was het aan tal mensen, dat 'van buiten' kwam, od- merkelijk groot. Hieronder bevonden zich velen, die voor kortere of lanqere tijd hun opleiding onder de supervisie van de heer Dijkgraaff hadden genoten. Als enige spreker legde ir R. W. Wel- mers de nadruk op de bereidwilligheid van de heer Dijkgraaff om anderen te helpen. Verder roemde hij het enorme doorzettingsvermogen en de werklust, die des te imposanter zijn, als men weet dat de heer Dijkgraaff al een 'heel leven' in Indonesië achter de rug had toen hij zijn loopbaan op de brouwerij begon. Dat zijn leven vol afwisseling is geweest, bleek uit de vele sterke ver halen, die de heer Dijkgraaff in de loop der jaren heeft verteld. Tot slot sprak de heer Dijkgraaff een kort dankwoord. De heer Dijkgraaff tijdens zijn dankwoord. De heer en mevrouw G. Kat. Op 30 augustus werd de heer G. Kat, vergezeld van zijn echtgenote, door de bedrijfsleider ir W. F. Schipper in de commissarissenkamer aan de Mauritskade ontvangen, omdat de heer Kat het bedrijf ging verlaten vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De scheidende functionaris was van 1927 in dienst, maar werd wegens de crisis jaren in 1932 ontslagen om op 3 mei 1940 weer in dienst te treden. Hij begon zijn loopbaan als machine-smeerder en eindigde die als machine-bankwerker/ storingsmonteur. 'Ome' Gerrit vertelde met smaak over zijn periode bij Amstel. Met enige weemoed herinnerde hij zich dat er toentertijd een 40-tal dames in de bottelarij werkte, dat er ruim 40 paarden waren en dat er in de oorlogsjaren volop moutpap in de brouwerij werd gekookt. In zijn beginperiode werden er 4500 flesjes bier per uur afgevuld. Na dit samenzijn vond in de Gijsbreghtkeider de receptie plaats. Voor een groot gezelschap collega's en andere belangstellenden sprak de heer Schipper de scheidende toe, waarbij hij benadrukte, dat de heer Kat zijn pensioen alleszins verdiend had en hij hem dankte voor alles wat hij voor de brouwerij gedaan had. De afdelingschef, de heer J. Klok, bracht in zijn toespraak naar voren, dat de heer Kat niet alleen een goed vakman was, maar ook altijd klaar stond voor zijn collega's, waarbij hij getuigde van een grote dosis Amsterdamse humor. De heer Klok overhandigde een enveloppe met inhoud namens het kader. Namens de collega's sprak de heer M. A. G. Pieterson. Hij bracht dank voor de prettige samenwerking, de collegialiteit en de sfeer, die de heer Kat altijd wist te scheppen, en bood een wandklok aan. De heer M. J. Schalm bood namens het jubileumfonds een enveloppe met inhoud aan. Nadat de heer Kat alle sprekers bedankt had voor de hem gebrachte hulde, volgde een drukke receptie. 19

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 19