wat beter kon! de Ideeënbus-nieuwe-stijl is eren wacht... op uw goede ideeën en ingevingen! i Gezamenlijk zonden de heren K. G. van de Bogaert, J. F. Dekkers en W. P. C. A. F. Scheepens een idee in, waarvoor in totaal een beloning van 1.664,- kon worden gegeven. Zij stel den voor een drukleiding aan te bren gen bij de vatenvulcolonne, waardoor het resterende bier in de leidingen en slangen naar een tank kan worden teruggedrukt. Hierdoor wordt bierver- lies voorkomen. De heer A. J. Schellekens, werkzaam bij de Storingsdienst van de brouwerij te Den Bosch, heeft een beloning ont vangen van 375,-. Hij stelde voor om de machine, waarmee de dozen ge lijmd worden, van de ene naar de an dere bottelcolonne over te plaatsen, zo dat niet tot aanschaf van een nieuwe machine behoefde te worden overge gaan. 'Een goed idee is goud waard'. Dat blijft de slogan van onze Ideeënbus-nieuwe- stijl. Een slogan ook, die heel wat per soneelsleden de afgelopen maanden heeft geïnspireerd tot het op papier zetten van ideeën, die mogelijk tot besparingen en verbeteringen in het bedrijf kunnen leiden. Weliswaar puilden de ideeën-eieren, die overal in de vestigingen op markante plaatsen zijn opgehangen, nog niet uit, maar de stroom ideeën begint toch goed op gang te komen. Aan inventiviteit heeft het bij het perso neel van Heineken nooit ontbroken. Maar veelal wist men er geen raad mee, doordat men de juiste weg niet kende. De nieuwe opzet van de ideeënbus heeft dat allemaal veel eenvoudiger gemaakt. En ook de be studering van de ideeën geschiedt nu veel sneller dan voorheen. Dat is een groot voordeel, want men weet nu betrek kelijk snel of iemands vindingrijkheid voor toepassing in de praktijk geschikt is. Is eenmaal een beloning of aanmoedigings premie verkregen, dan zal men zich met nog meer enthousiasme gaan verdiepen in weer nieuwe problemen om ook daar een oplossing voor te vinden. Bovendien is de kans groot, dat ook de mensen in de naaste omgeving geprikkeld worden om een idee in te sturen. Kortom, er kan een wisselwerking ont staan tussen het aantal beloonde ideeën en de hoeveelheid nieuwe ideeën, die wordt ingestuurd. Dat er ook nu weer voor verschillende medewerkers 'goud' was weggelegd, blijkt uit onderstaande opsomming van gehonoreerde ideeën. Voor het eerst na de invoering van de Ideeënbus-nieuwe-stijl is er nieuws te mel den uit Rotterdam/Zoeterwoude. Mevrouw M. A. van den Pas-van Hagen, werkzaam bij de Economische Analyse van de Tech nische Divisie te Rotterdam, zag haar idee beloond met 150,-. terwijl zij bovendien als extra geschenk een keuze mocht doen uit de artikelen van categorie 2. De heer A Meyer, werkzaam bij de Storingsdienst in Zoeterwoude, kreeg 100,- voor een idee, alsmede een geschenk uit de tweede categorie. De heer F. J. Robbers van de afdeling Elektro-techniek te Zoeterwoude kreeg een aanmoedigingspremie van 25,-, evenals de afdeling Salarisadmini stratie te Rotterdam, die als totale afde ling een idee had ingestuurd. In Den Bosch, waar men wat inzendingen en beloningen betreft thans onbetwist de leiding heeft, werden de navolgende personen voor hun ideeën beloond. Een be drag van 1664,- werd toegekend aan een driemanschap, bestaande uit de heren K. G. van de Bogaert (Bottelarij), J. F. Dekkers (Lagerkelders) en W. P. C. A. F. Scheepens. (Meet- en Regel). Hun idee wordt elders op deze pagina toegelicht. Alle drie kregen een geschenk uit cate gorie 1. De heer J. G. Elands (Technische Dienst) kreeg een beloning van 80,-, plus een geschenk uit de categorie 2. Een beloning van f 70,- was weggelegd voor het idee van de heer H. A. Maas (Bottelarij); f 40,- kreeg de heer W. H. v. d. Griendt (Lagerkelders) en 25,- de heer H. Hoek (Brouwhuis). Voor deze heren was er voorts een geschenk uit groep 3. Een aanmoedigingspremie van 15,- ging ten slotte naar mevrouw W. F. M. van den Heuvel (Gewestelijk Verkoop Secreta riaat, Zuidwal). Om te weten uit welke geschenken men in de verschillende groepen kan kiezen, geven we hieronder nogmaals een over zicht: groep 1 (voor een beloning van f 225,— en meer): - elektrische klok met wekker - een 22-karaakts gold-plated Parker-set, bestaande uit ballpoint en vulpotlood - een 18-karaats gouden dames- of heren horloge - een goudkleurige tafelaansteker groep 2 (voor een beloning van f 75- tot en met f 220,—): - een doublé dames- of herenhorloge - een Ronson gasaansteker - een 18-karaats gouden ring met kweek- parel - een set Franse parfums (10 soorten) - een zilveren Parker-set, bestaande uit ballpoint en vulpotlood groep 3 (voor een beloning van f 25,- tot en met f 70,-): - een zilverkleurige Parker-ballpoint - een 18-karaats gouden damesbroche met de beginletter van Uw naam - een gasaansteker - een doosje met verschillende parfums (5 soorten). 15

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 15