De vorderingen in de bottelarij te Amsterdam Na ons verslag in het septembernummer van Vers van 't Vat willen we u nu op de hoogte brengen van de laatste ontwik kelingen in de bottelarij van de brouwerij Van der Helststraat te Amsterdam. De nieuwe pasteuriseermachine is eind augustus in een weekend in acht segmen ten naar binnen gebracht. Het immense transport werd verzorgd door Norfolk Lijn B.V., die de machine met acht van zijn vrachtwagens van de fabriek in Bolton, Engeland, heeft gehaald. Na een ongeveer 300 kilometer lange reis door Engeland, een overtocht van Middlesborough naar Scheveningen en nóg eens een reis over de weg, konden de machinedelen via het expeditieterrein in de bottelarijhal worden getakeld. Thans is men met de laatste fase van de montage bezig en naar verwacht wordt, zal deze machine begin november in ge Takelwerk bij het binnenbrengen van de wasmachine. bruik worden genomen. Dan kan ook de tweede oude pasteuriseer machine worden gesloopt en komt er plaats voor de vulmachines, die nu nog, met de etiketteermachines, in het bier magazijn staan te wachten. Er is in de afgelopen maanden bijzonder veel werk verzet: de depalletiser en de in- en uitpakker staan reeds gemonteerd. Men is bezig met de elektrische aan sluitingen voor deze machines. Grote stukken van de krattenbaan zijn gereed, terwijl men nu verder werkt aan het op stellen van de flessenbanen. De kratten- wasmachine staat op zijn definitieve plaats. Ook hier moet nog het nodige worden gedaan, voordat dit onderdeel in bedrijf kan worden genomen. De flessenwasmachine kwam begin sep tember aan. Ook voor het transport van deze machine waren verscheidene vracht auto's nodig. Op de hoek Ferdinand Bol- straat-Queliijnstraat was een gedeelte van de pui verwijderd, zodat de delen vanuit de Quellijnstraat naar binnen konden worden gehesen. Om die reden was de straat enkele dagen voor het verkeer af gesloten. Het monteren en aansluiten van de ver schillende machines is een internationaal gebeuren: er zijn Engelse, Duitse, Bel gische en Nederlandse monteurs aan de slag. Het geheel van de werkzaamheden, dat wil zeggen het in gedeelten slopen van de twee oude colonnes en het in etappes in brengen van de onderdelen van de nieuwe colonne, gebeurt volgens een gecompli ceerd schema. Ondanks de problemen, die zich hierbij begrijpelijkerwijs voor doen, verloopt de installatie naar wens. Een gedeelte van de pasteuriseermachine wordt naar binnen gehese 14

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 14