ANN01823 1 Sinds 1 april van dit jaar worden de wijnbelangen van Heineken behartigd door een van de oudste en belangrijk ste huizen op dit gebied in Nederland, Wijnhandel Reuchlin B.V. te Rotter dam, die sedert vorig jaar deel uit maakt van ons concern. De historie van deze wijnfirma is eer biedwaardig lang, misschien niet zo stormachtig, maar rijk aan saillante bijzonderheden. Nog maar betrekkelijk kort geleden werd het feit herdacht dat in 1823, anderhalve eeuw geleden dus, Maar ten Reuchlin - hij was toen 23 jaar oud - de wijnhandel oprichtte. In feite gaat de geschiedenis van Reuchlin nog verder terug en wel tot 1795, toen de vader van de stichter, Jean Pierre Reuchlin, op bescheiden schaal begon met 't importeren van wijn uit Frankrijk. ltKKIII Gedurende vele jaren, ongeveer een eeuw lang, was Reuchlin een firma, die haar wijnen direct aan particulieren leverde. Rond de jaren 1850-1860, toen men de wijn met eigen schepen uit Bordeaux aanvoerde, trad Reuchlin ook als rederij op en was als zo danig (in Amsterdam!) geregistreerd. Dezelfde Maarten Reuchlin stond in die tijd aan de wieg van een scheep vaartonderneming, waaruit later de Holland-Amerika Lijn is gegroeid. Dank zij de relaties in de scheepvaart wereld leverde Reuchlin in die jaren ook aan rederijen. De derde groep af nemers bestond uit gerenommeerde ho recabedrijven. Ver vóór de Tweede Wereldoorlog breidde Reuchlin zowel zijn assorti ment als zijn handelsactiviteiten uit. Naast de van oudsher gevoerde klas sieke wijnen werden nu ook jenevers en likeuren verkocht. A! die jaren was de firma gevestigd in een pand aan de Bierhaven, dat in de oorlogsdagen van mei 1940 verlo ren ging. Men vond toen tijdelijk onder dak in de Van Vollenhovenstraat; het tijdelijk zou echter uiteindelijk dertien iaar gaan duren. 'n 1953 betrok Reuchlin het huidige gebouw aan de Calandstraat, een pand dat meer dan honderd jaar oud is. Voordien was daarin reeds een wijn handel gevestigd. In datzelfde jaar werd een overeen komst gesloten met Bokma voor de verkoop door Reuchlin in de provincie Zuid-Holland, waar de jenever van de Friese distilleerderij toen nauwelijks bekendheid genoot. Twee jaar later werd het Bokma-verkoopgebied van

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 12