draagt 3,3 miljoen hl, waarvan ons con cern een n'et onbelangrijk deel voor zijn rekening neemt, hetzij in de vorm van licenties, hetzij in de vorm van produktie ter plaatse onder locale merken. Met het toenemen van het toerisme op deze eilanden stijgt ook de bierconsump tie snel. Er is echter een steeds sterkere tendens waarneembaar op diverse eilan den om te komen tot één gemeenschappe lijke markt met hoge buitentarieven. Dit laatste betekent dat onze export naar het Caraibisch gebied onder steeds zwaardere druk komt te staan. Overgang van export naar locale produktie of van export naar licenties wordt dan ook steeds urgenter. Momenteel beschikt ons concern over de navolgende produktiepunten in dit gebied: Curacao - Antilliaanse Brouwerij, waarin ons concern een deelname heeft en waarin het Amstel merk in licentie wordt vervaardigd. Martinique - Brasserie Lorraine, waarin wij eveneens een deelname heb ben doch tot op heden nog geen eigen merken vervaardigd hebben. Een splin ternieuwe brouwerij is voor Brasserie Lorraine in aanbouw en het ligt in de bedoeling, na gereedkomen daarvan, de merken Heineken en Mutzig ter plaatse te gaan brouwen teneinde een betere greep op de markt te krijgen. Guadeloupe - S. A. des Grandes Brasseries Antilliaises, neer zij import van buiten dit econo misch blok niet meer zullen toestaan. Trinidad - National Brewing Company, waarin wij onlangs een 40% deelname hebben verworven en waar naast het thans reeds in loon gebrouwen Heine ken Malta ook Heineken en Amstel bier zullen worden geproduceerd. Ook Tri nidad heeft import vanuit Nederland door het heffen van zeer hoge invoer rechten onmogelijk gemaakt. Naast de locale produktie in en voor be paalde eilandengroepen heeft Heineken nog steeds een belangrijke export naar de overige Caraïbische gebieden. Jamaica - Red Stripe Brewery, een brouwerij waarin wij vooralsnog niet financieel participeren, doch waar Heineken op vrij grote schaal locaal in loon wordt gebrouwen. Er bestaat een importverbod. St. Lucia - hier is een brouwerij in aanbouw, waarin wij voor 51% zullen participe ren en waar eind 1975 Heineken bier zal worden gebrouwen om de export vanuit Nederland te gaan vervangen in de kleinere Caraïbische eilanden, wan een brouwerij waarin Heineken financi eel niet deelneemt doch waaraan wij wel technische assistentie verlenen.

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 9