zeg op... wat beter kan! 3. een 18-karaats gouden ring met kweekparel 4. een set Franse parfums (10 soorten) 5. een ballpoint, merk Parker. 3e groep: geschenken die gegeven worden bij beloningen die tussen de 25,- en 75,— liggen. U kunt dan kiezen uit: 1. een zilverkleurige Parker ballpoint 2. een 18-karaats gouden dames broche met de beginletter van Uw naam 3. een dames- of heren-aansteker 4. een doosje met verschillende parfums. Uit welke groep van geschenken bij beloning van een veiligheidsidee mag worden gekozen, wordt door de Plaat selijke Ideeënbus Commissie bepaald. U zult zich nu afvragen hoe aan deze 'kip met de gouden eieren' te komen. Op zichzelf is dat héél eenvoudig, mits u natuurlijk het goede idee hebt. Op dat idee heeft u vanzelfsprekend enige tijd zitten broeden. Hoe nu het ei te leggen? Dat kan in feite op elke manier. U kunt het idee zelf opschrij ven en uittekenen, maar als dat pro blemen geeft kunt u het voorleggen aan uw chef of aan iemand van de Ideeënbus Commissie. Als u het op papier hebt, kunt u het in de Ideeënbus stoppen. Die Ideeënbussen hebben de vorm van een ei en zijn zeer opvallend van uitvoering en kleur. Van 1 juli af hangen deze eieren op centrale plaat sen in alle vestigingen. Nu u weet dat de Ideeënbussen zijn uitgevoerd in de vorm van een ei (Het Ei van Columbus) zal u ook alle beeld spraak die wij hierboven gebruikt heb ben duidelijk zijn. Bij het ontwerpen van de campagne heeft het ei centraal gestaan en u zult dan ook in alle uitin gen het ei terugvinden. In uw salarisenveloppe van deze maand vindt u een opwekking om uw ideeën via de nieuwe Ideeënbussen aan de Ideeënbus Commissie toe te vertrou- De Centrale Ideeënbus Commissie werd opnieuw samengesteld en ge vormd door ir J. Boonen (voorzitter), mr D. P. de Graaf (secretaris) en de heren G. T. Kleiberg en H. A. H. Ver linden. Deze commissie heeft het hele onderwerp grondig bestudeerd en heeft een nieuw reglement opgesteld, dat op vele onderdelen afwijkt van de bestaan de situatie. Bovendien zijn er per ves tiging Plaatselijke Ideeënbus Commis sies, welke wij in de volgende uitgave van Vers van 't Vat zullen publiceren. Het nieuwe reglement wordt dezer da gen aan alle werknemers verstrekt. Artikel 1 van dit reglement zegt, dat het doel van de ideeënbus is alle medewerkers aan te moedigen mee te denken over verbeteringen en bespa ringen in de onderneming. De beloning, die voor een toegepast idee wordt ge geven, is dan ook gekoppeld aan de geldwaarde van de besparing op jaar basis die door het idee wordt bereikt. De beloning in geld bedraagt in het al gemeen 15% van deze geldwaarde met een minimum van 25,- en een maxi mum van 10.000,-. Veiligheidsideeën worden beloond met een bedrag van maximaal 100,-. Als een idee niet wordt toegepast, maar toch wel van een zekere waarde is, dan kan het nog in aanmerking komen voor een aanmoe digingspremie van maximaal 25,—. Voor de extra beloning voor toegepaste ideeën zijn drie groepen geschenken samengesteld: Ie groep: geschenken die gegeven worden bij een beloning van 225,- en meer. U mag dan kiezen uit een van de volgen de geschenken: 1. electrische klok met wekker 2. een 12-karaats gouden Parker ballpoint 3. een 18-karaats gouden dames- of herenhorloge (met 2 jaar garantie) 4. een goudkleurige Ronson dames- of heren-aansteker. 2e groep: geschenken die gegeven worden bij beloningen tussen de 75,- en 225,-. Uw keuze bestaat dan uit: 1. een dames- of herenhorloge met 2 jaar garantie 2. een dames- of heren-aansteker, merk Ronson 6

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 6