AMSTERDAM I Gehuwd: Mej. M. Stolwijk (Bedrijfsbureau) net de heer A. Hoefsmid Geboren: Nathalie G., d.v. F. P. H. Bot (Marktontw.) Yvonne S., d.v. G. L. Renes (Adm. Buitenl. Bel.) AMSTERDAM II Gehuwd: G. v. Beek (Kwal. Dienst) met mej. H. M. E. Becker Geboren: Eva M., d.v. D. Garcia Garcia (Bottelarij) Michael, z.v. G. Elzinga (Belading) Saskia, d.v. mevr. Sjardin-Anema (Opl. en Training) Renate Y., d.v. A. A. Nunes (Postkamer) ROTTERDAM Gehuwd: Mej. M. Gerritsen (Anal. Lab.) met de heer P. H. Poots C. Otto (Energiedienst) met mej. K. Berkhout Mej. J. Vicari (C.V.A.) met de heer C. Peitsman Mej. H. B. Wouterlood (Lab.) met de heer H. Rombouts Mej. I. v. d. Water (Export) met de heer J. Purchase z.v. B. G. W. M. Kerstel (H.R.C.) M., z.v. H. Brinks (Centr. Doe. H. M. Otten (C.V.A.) d.v. C. J. M. Steenbergen Geboren: Robin O., Joshua A. Dienst) Martijn M. Geertruida S. J., (Bedrijfsbur. Reinier, z.v. A. Filé (Proj. Bur.) Aad R., z.v. Th. W. Buikema (Techn. Man.) Shirley J., d.v. C. J. Vaandrager (Bedrijfsbureau) DEN BOSCH Gehuwd: Mej. J. Dillen (Int. Dienst) met de heer P. v. d. Wildenberg J. Markies (Meet en Regel) met mej. R. v. d. Heuvel Mej. A. W. A. Broks (Technol. Dienst) met de heer H. Schevers Mej. H. Former (Interne Dienst) met de heer T. Hermans Geboren: Petronella, d.v. Maria, d.v. L. Wouthera, d.v. Albert, z.v. P. Angela, d.v. F. Christiaan, z.v. Jacqueline, d.v controle) Alexander, z.v. BUNNIK Gehuwd: J. Millar (Bottelarij) met mej. J. J. van Breugel A. Oosterman (Bottelarij) met mej. D. Th. W. v. d. Linden Geboren: Camiel, z.v. J. Th. van Buuren (Centraal Mag.) Miranda J., d.v. C. A. van Schaik (Intern. Transport) J. J. A. de Bresser (Bottelarij) Simon Gonzalez (Bottelarij) A. L. Aloserij (Interne Dienst) J. de Munck (Kwaliteitsdienst) J. M. van Boxtaele (Bottelarij) H. Salfischberger (Bottelarij) W. C. van Wijk (Bedrijfs- P. J. M. de Kort (Verk. Fris) IN MEMORIAM Dr F MENDLIK Na een langdurig ziekbed is op 1 mei j.l. in zijn 73ste levensjaar overleden dr F. Mendlik. Dr Mendlik werd in 1930 aange steld als chef chemicus van het la boratorium van Heineken te Rotter dam. Hij heeft deze functie vervuld tot 1965. Zijn belangstelling ging in de voor oorlogse jaren in het bijzonder uit naar de niet-biologische biertroebe- lingen en de phys'sch-chemische eigenschappen van het bier. Hij leverde een belangrijke bijdrage over deze onderwerpen met de door hem ontwikkelde methode voor de bepaling van de redox- potentiaal in bier. Samen met dr H. E. Jansen publiceerde hij boven dien een onderzoek over gistvlok- kingen. Naast zijn functie als chef labora torium werd dr Mendlik aangesteld als algemeen secretaris van de European Brewery Convention. Hij heeft deze functie vervuld van de oprichting af. Zijn grote talenken nis, zijn kritische geest en zijn ver mogen om in samenvattingen van discussies het essentiële naar voren te brengen, waren eigenschappen, waarvan de E.B.C. in grote mate profijt heeft gehad. Voor de grote bijdrage, die hij heeft geleverd aan de internationale we tenschappelijke samenwerking, zijn wij hem zeer veel dank verschut digd. Onze gedachten gaan uit naar mevrouw Mendlik en naar de kinderen. Wij wensen hen veel sterkte toe. Moge hij rusten in vrede. IN MEMORIAM A. J. VAN GIJLSWIJK Op 6 april 1974 overleed na een langdurige ziekte op 60-jarige leef tijd de heer A. J. van Gijlswijk. De heer van Gijlswijk kwam op 16 sep tember 1942 in dienst van ons be drijf aan de Ie van der Helststraat te Amsterdam, waar hij werkte bij de Algemene Dienst. Al spoedig werd hij overgeplaatst naar de Machinekamer-Stokerij, tegenwoordig Energiedienst gehe ten. Hier vervulde hij verschillende functies, zoals machine-smeerder en stoker. Wat hem vooral kenmerkte was zijn echte onvervalste Amsterdamse humor, die hij onder alle omstandig heden handhaafde. Zo zal hij ook in onze gedachten blijven. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte in deze moeilijke tijd. Moge hij rusten in vrede. IN MEMORIAM W. BAAS Tot onze grote droefheid is op 28 april, tijdens zijn werkzaamheden, geheel onverwacht op 42-jarige leef tijd overleden de heer W. Baas. Hij was 22 jaar werkzaam op de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam, eerst in de electrotech- nische werkplaats, daarna vanaf februari j.l. in het ketelhuis. Groot was de verslagenheid onder zijn collega's, die hem kenden als een vrolijke en behulpzame man, die voor iedereen klaar stond. Onze gevoelens van deelneming gaan uit naar zijn vrouw en doch tertje, die deze slag geheel alleen zullen moeten dragen. Moge hij rusten in vrede. OVERLEDEN Op 4 april is op 65-jarige leeftijd over leden de heer A. J. Bosman, tot zijn pen sionering werkzaam bij Heineken in Rot terdam. Op 9 april is op 75-jarige leeftijd overleden de heer L. Kanselaar, tot zijn pensionering werkzaam bij Heineken in Rotterdam. Op 20 april is op 56-jarige leeftijd over leden de heer M. Krouwer, tot zijn ver vroegde pensionering (wegens tropenjaren) werkzaam bij Bralima S.A.R.L. te Bukavu in Zaïre. Op 28 april is op 84-jarige leeftijd over leden de heer W. Veldhuijzen, tot zijn pensionering werkzaam bij de Amstel Brou werij te Amsterdam. Mogen zij rusten in vrede. RECTIFICATIE In het overlijdensbericht van de heer A. E. Schiller, dat wij in onze vorige uitgave publiceerden, stond abusievelijk vermeld dat de heer Schiller werkzaam is geweest bij de Amstel Brouwerij. De heer Schiller was evenwel vele jaren als brouwmeester werkzaam bij de Heineken Brouwerij aan de Van der Helststraat te Amsterdam. Wij bieden voor deze vergissing onze veront schuldigingen aan. DANKBETUIGINGEN Hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij mijn 25-jarig jubileum. Het was een groot genoegen op de receptie zoveel mensen weer eens te ontmoeten. Mijn speciale dank voor het cadeau, namens U allen ter receptie aange boden in een zeer originele omlijsting (de hand van de heer Van Soest was duidelijk!). We heb ben ons een prachtig tandem-rijwiel aangeschaft! Jvan der Werf Allen die op welke wijze dan ook bijgedragen hebben om de dag van mijn 25-jarig dienst- jubileum tot een onvergetelijke te maken worden hiermede van harte bedankt. De grote belang stelling en de vele geschenken hebben op mijn vrouw en mij een diepe indruk gemaakt. J. M. van Ameijde en echtgenote 20

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 20