J. VAN DER WERF J. H. VAN LEEUWEN MET PENSIOEN NA 36 BROUWERIJ-JAREN Maandag 22 april werd in 't Koelschip van de brouwerij Van der Helststraat te Amster dam het 25-jarig jubileum gevierd van de heer J. van der Werf, lid van de Raad van Bestuur. Omdat te verwachten viel dat de belangstelling zeer groot zou zijn, was gekozen voor een receptie, waarbij geen toespraken werden gehouden. Vele honderden medewerkers en gepensioneerden, alsmede enkele tientallen oud-mede werkers en gasten van buiten feliciteerden de heer Van der Werf en zijn echtgenote met deze heugelijke dag. Een delegatie van de Divisie Europa onder leiding van het oudste personeelslid van die divisie, de heer J. Querido (Bouwbureau) bood namens het perso neel een geschenk onder couvert aan, dat was verpakt in een collage. Op originele wijze was daarin aan de hand van knipsels, krantenkoppen en foto's een relatie gelegd tussen het jaar 1949, waarin de heer Van der Werf bij Heineken in dienst kwam, en het heden. Daarnaast werd door het personeel nog een serie boekwerken aangeboden. De receptie vormde een ontmoetingspunt voor velen en duurde derhalve vele uren. Op de foto de jubilaris (rechts) en de heer Querido. Op 29 maart werd op de brouwerij Mau- ritskade afscheid genomen van de heer J. H. van Leeuwen, die na een diensttijd van ruim 36 jaren de brouwerij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd g;ng verlaten. De loopbaan van de heer Van Leeuwen begon als bacteriolo- g'sch analist in het laboratorium. In de oorlog kreeg hij de leiding over de legkelder. In 1966 werd hij belast met de adnrmstratie van de Bedrijfstechnologi- sche Dienst, waarbij hij tevens de zorg had voor het bierproeven, de begeleiding van de stagiaires, de opleidingen en de contacten met de VAPRO (de Stichting Vakopleiding Procesindustrie). Tijdens een ontvangst, voorafgaand aan de receptie in de Gijsbreghtkelder, werden de 36-brouwerij-jaren nog eens in vogel vlucht doorgenomen. Gememoreerd werd o.m. dat de heer Van Leeuwen op de dag van zijn indiensttreding al direct begon met een halve vrije dag en tevens een 'riks' in zijn hand gestopt kreeg vanwege het feit dat de dag tevoren (31 januari 1938) Prinses Beatrix was geboren. In de volle Gijsbreghtkelder werd de heer Van Leeuwen en zijn familie toegespro ken door de bedrijfsleider, ir W. F. Schip per, die de heer Van Leeuwen dankte voor zijn inzet, inzicht in vele problemen en vooral voor de wijze, waarop hij zijn grote kennis op anderen wist over te brengen. Namens de collega's dankte mej. M. Buijs voor de prettige wijze van samenwerking terwijl achtereenvolgens de heren G. v. d Veen (Belading), S. Cras (tolk) en P. W. Teijmant (namens de VAPRO) de heer Van Leeuwen toespraken en cadeaus aan boden. Tot slot dankte de heer Van Leeuwen alle aanwezigen voor hun be langstelling en de fraaie geschenken die hij mocht ontvangen. Op de foto de heer Van Leeuwen (links) en ir Schipper. 18

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 18