Doelgemiddelde bracht Den Bosch de eerste plaats STAND TROFEEPUNTEN Den Bosch 12 punten Rotterdam 9 punten Amsterdam I 9 punten Amsterdam II 9 punten Bunnik 9 punten Gedistilleerd en Wijn 4 punten Het team van Den Bosch, dat de eerste plaats bezette. Zeldzaam mooi voorjaarsweer begunstig de zaterdag 18 mei het voetbaltoernooi, dat als tweede onderdeel in het kader van de Concern Sport Marathon werd ge houden. Bunnik trad ditmaal als gastheer op en zorgde in Odijk, op luttele kilome ters van het bedrijf voor een prima accom modatie. Het warme weer heeft naar alle waarschijnlijkheid wel een negatieve in vloed gehad op de scoringsdrift, want in de 15 gespeelde wedstrijden werden slechts 37 doelpunten gemaakt, wat neer komt op nog geen 2,5 per wedstrijd. Het waren de ploegen van Den Bosch en Amsterdam I (Van der Helststraat) die elkaar het meest beconcurreerd hebben. Niet slechts in hun onderlinge wedstrijd, maar eigenlijk het gehele toernooi door. Toen Den Bosch en Amsterdam I hun wed strijd met een 1-1 stand hadden afgeslo ten was Den Bosch uitgespeeld met in totaal 8 wedstrijdpunten en een doelsaldo van 9 vóór en 3 tegen. Amsterdam I moest toen nog tegen Gedistilleerd en Wijn, wat op papier voor de Amsterdammers een gewonnen wedstrijd was. Bij een eind stand van 1-0 of 4-1 voor de Van der Helststraat zouden strafschoppen de be slissing moeten brengen. Vandaar dat alles wat Den Bosch was in angstige spanning bij deze wedstrijd langs de lijn stond in de hoop dat meer dan één tegendoelpunt van de 'Schiedam mers' hen de overwinning zou brengen. Amsterdam I ooende weliswaar de score, maar kreeg al gauw een tegendoelpunt te incasseren. Vele stormlopen op het doel van Gedistilleerd en Wijn leverden nog wel drie goals op, maar de Amsterdammers verkeken zich telkens weer op de razend snelle uitvallen van hun tegenstanders. Toen enkele minuten voor tijd Gedistil leerd en Wijn de stand op 4-3 bracht kon den de Bosschenaren juichen. Met een gelijk aantal wedstrijdpunten. maar met een beter doelgemiddelde dan Amster dam I sloten zij het toernooi winnend af en verzamelden daarmee 6 trofeepunten voor het klassement van de Concern Sport Marathon. Dat ook de andere teams, misschien min der succesvol maar met evenveel plezier aan het toernooi hadden meegedaan, bleek na afloop in de kantine te Bunnik, waar nog urenlang werd nagepraat over de vele hoogtepunten van deze dag. En het was de Bossche ploeg voor wie de avond nog meer glans kreeg, toen de aan voerder uit handen van ir den Hond, be drijfsleider te Bunnik, de herinneringsbe ker kreeg uitgereikt. De uitslagen waren: Den Bosch-Amsterdam II 3-1, Rotter- dam-Ged. en Wijn 2—1, Bunnik-Amster- dam I 1-2, Rotterdam-Den Bosch 0-2, Bunnik-Amsterdam II 1-2, Ged. en Wijn- Den Bosch 1-1. Amsterdam I-Amsterdam II 2-0, Ged. en Wijn-Bunnik 1-1, Amster dam I-Rotterdam 1—1, Den Bosch-Bunnik 2-0, Amsterdam ll-Rotterdam 1—1, Den Bosch-Amsterdam I 1—1, Amsterdam II— Ged. en Wijn 1-0, Amsterdam l-Ged. en Wijn 4-3, Rotterdam-Bunnik 0-2. De eindstand was: Trofee- punten Den Bosch 5 3 2 0 8 9-3 6 Amsterdam I 5 3 2 0 8 9-5 5 Amsterdam II 5 2 1 2 5 5-7 4 Rotterdam 5 1 2 2 4 4-7 3 Bunnik 5 1 1 3 3 4-6 2 Ged. en Wijn 5 0 2 3 2 6-9 1 De stand voor de Heineken Trofee na 3 wedstrijdonderdelen (badmin ton, voetbal en bridge, bij welk laatste onderdeel Amsterdam I en Amsterdam II niet hebben meege daan) is:

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 11