Eerste winst voor Bunnik Zaterdag 11 mei is in Amsterdam de Hei- neken Sport Marathon 1974 van start ge gaan. De reeks van tien wedstrijddagen is - zoals wij in onze vorige uitgave reeds schreven - een vervanging van de tot en met vorig jaar gehouden Concern Sport dag. De laatste wedstrijddag waarop Am sterdam I en II, Rotterdam, Den Bosch, Bunnik en Gedistilleerd en Wijn tegen elkaar zullen uitkomen, is zaterdag 28 september. Daarna zal het bekend zijn welke vestiging de wisseltrofee, te weten het Bronzen Brouwerspaard, voor één jaar in de prijzenkast mag hebben. In de gezellige sportzaal van de brouwerij Mauritskade te Amsterdam beten de bad mintonners de spits af. Op drie banen werden niet minder dan 45 partijen afge werkt. Elke vestiging kwam uit met een heren-, een dames- en een mixed-dubbel, wat betekende dat er maximaal 30 wed- strijdpunten te behalen waren. Bunnik, dat vorig jaar in september ook al over het sterkste badmintonteam bleek te be schikken, eiste ook nu de meeste over winningen op. In niet minder dan 11 par tijen pakte Bunnik de volle winst. Twee ontmoetingen eindigden gelijk en twee werden verloren. Dit betekende een totaal van liefst 24 wedstrijdpunten én een eerste plaats in de einduitslag, d:e goed is voor 6 trofeepunten. De meeste wed- strijdpunten verzamelde het damesdubbel van Bunnik, dat in alle vijf partijen onge slagen bleef. Eenzelfde prestatie werd geleverd door het heren-dubbel van Amsterdam II (Mau ritskade). Ook voor hen geen enkel ver- liespunt. Met nog drie overwinningen bij de dames en met in de mixed één maal winst en een gelijk spel bereikten de gastheren een totaal van 19 wedstrijdpun ten, wat hen in de eindklassering de twee de plaats opleverde. Een goede derde was Amsterdam I (Van der Helststraat/Wete- ringplantsoen), waarvoor met name de dames-dubbel veel wedstrijdpunten in bracht. Aan het einde van deze zeer geslaagde dag reikte de heer G. Struiksma. voorzit ter van de Personeelsvereniging Amster dam II, aan de captain van de Bunnik- ploeg de herinneringsbeker uit. De uitslag van dit eerste onderdeel van de Sport Marathon was: 1. Bunnik 2. Amsterdam II 3. Amsterdam I 4. Den Bosch 5. Rotterdam 6. Gedistilleerd en wedstrijd trofee- punten punten 24 6 19 5 17 4 13 3 12 2 jn 5 1 10

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 10