Amstel- Goldrace groots spektakel 9 1 Nog nooit heeft de Amstel-Goldrace zo veel publiek op de been gebracht als dit jaar, toen op Paaszaterdag vele honderd duizenden het 238 km lange parcours in Zuid-Limburg omzoomden. Het stralende voorjaarsweer en het zeer sterke renners- veld (o.m. Ocana, Godefroot, Van Sprin- gel, Verbeeck en Pintens) zorgden ervoor dat deze negende door ons concern ge organiseerde wielerwedstrijd voor profes sionals uitgroeide tot het grootste spek takel, dat er op dit gebied in Nederland te vinden is. Vreugde was er alom toen na een slopen de race, die de ongeveer 150 renners over nagenoeg alle Limburgse heuvels voerde, eindelijk weer eens een Nederlandse ren ner als eerste over de finish ging. Het was de 22-jarige Amsterdammer Gerrie Knete- mann, die hiermee in zijn eerste jaar als beroepsrenner alle grote internationale vedetten achter zich liet. Vreugde was er vooral ook bij Herman Krott, de tech nische leider van de Amstel-Goldrace, die Knetemann als lid van de Amstel-amateur- ploeg vele jaren heeft begeleid. Knetemann's voorsprong op het jagende peloton bedroeg op de eindstreep in Meerssen 3 minuten en 21 seconden, wat altijd nog 8 seconden meer is dan het ver schil waarmee de grote Eddy Merckx het jaar daarvoor de Amstel-Goldrace won. Voor de bescheiden Amsterdammer, die als lid van de Franse Gan Mercierploeg met o.m. Joop Zoetemelk en Raymond Poulidor al zo'n voortreffelijke seizoen start had, was de overwinning in deze in ternationaal hooggewaardeerde wieler klassieker een onverwacht succes. Bij de huldiging in Meerssen toonde hij trots de immense trofee, die hij nauwe lijks vier dagen daarvoor op de perscon ferentie al eens in handen had gehad. Wellicht heeft hij op dat moment er al van gedroomd, deze waardevolle trofee defi 1 De aankomst van de eerste groep achtervolgers bij de finish in Meerssen. 2 Gerrie Knetemann op weg naar zijn grote profsucces. Achter hem wedstrijdleider Bram Koopmans met aan het stuur van de auto organisator Herman Krott. 3 Drie Nederlandse renners uit de Gan-Mercier-ploeg: v.l.n.r. Joop Zoetemelk, Gerrie Knetemann, organisator Herman Krott en Gerard Vianen. 4 Gerrie Knetemann (links) gefeliciteerd door de heer P. Kranenberg (geheel rechts). nitief in zijn prijzenkast te kunnen zetten. In de nationale en internationale pers werd het succes van deze negende Amstel-Goldrace over vele krantenkolom men breed vermeld. Radio en televisie in binnen- en buitenland verzorgden uitge breide reportages. En nog wekenlang is er door ontelbaar velen gesproken over deze magnifieke koers. De Amstel-Gold race heeft haar uitstekende reputatie nog meer glans gegeven, wat overigens niet alleen te danken is aan het fraaie koers verloop, maar zeker ook aan de voortref felijke organisatie en begeleiding. Daarvoor tekent op de eerste plaats de algemeen organisator en coördinator van dit evenement, de heer M. Ch. J. Eijck van Public Relations. En voorts de heer H. Krott, die de technische voorbereidin gen verzorgde. Maar daarnaast heeft ook een team van de afdeling Reclame Service 3 zich veel moeite gegeven om de gehele start- in finish-entourage tot in de puntjes te verzorgen. Een speciaal compliment geldt ook het Wielercomité Meerssen, dat nu al jaren achtereen voor een perfecte aankomst zorg draagt en het detachement van de Rijkspolitie, dat renners en volg- karavaan op hun tocht door Limburg be geleidde. In het Gemeentehuis van Meerssen werd winnaar Gerrie Knetemann officieel gehul digd door de burgemeester van Meerssen, de Edelachtbare Heer mr L. J. M. Corten, en door de heer P. Kranenberg, directeur Horeca Ontwikkeling van Heineken, die de ere-prijs, een Longines-sporthorloge, over handigde. De negende Amstel-Goldrace zit er weer op. Maar reeds nu worden er plannen ge maakt om de tiende 'editie' nog grootser te doen zijn. 4

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 9