Nieuwe bottelcolonne voor onze brouwerij Van der Helststraat 'Heineken' reed mee in noorse elfstedentocht De heren Folmer (links) en Bruning vóór de start. Donderdag 18 april heeft ir. R.W.Wel- mers, bedrijfsleider van de brouwerij Van der Helststraat te Amsterdam, de eerste paal geheid voor een tweetal liftschachten, die een onderdeel gaan vormen van de nieuwe bottelarij in deze vestiging. De twee oude bottelcoionnes op de tweede étage zullen worden vervangen door één nieuwe met een capaciteit van 80.000 flessen per uur De twee liften zijn nodig voor het vervoer van pallets met lege emballage en met 'vol goed' naar en van de tweede étage. Het heien van de eerste paal werd bij gewoond door een aantal brouwerij medewerkers en door vertegenwoor digers van het Aannemingsbedrijf Bato-Jansen N.V. De heer Welmers (4e van links) bij het heien van de eerste paal. Zaterdag 2 maart werd in het Noorse Dlaatsje Lillehammer een 'Alternatieve Elfstedentocht' gehouden. Vele honder den cracks van de super-lange-afstand, die tijdens het Heineken Schaatsfestijn 1974 hun krachten al op de Neder landse kunstijsbanen hadden getest, waren voor deze uitputtingsrace op de schaats naar het bijna 1 meter dikke natuurijs gereisd Daarbij voegden zich ook nog enkele honderden toerrijders, die zich als ideaal hadden gesteld de 190 km lange tocht binnen de tijdslimiet uit te rijden. Wedstrijdleider en mede-organisator was de heer A Koornstra, werkzaam bij de Interne Dienst van onze brou werij Van der Helststraat te Amster f De heer Folmer temidden van de Heineken spandoeken. M. Loods, Horeca-vertegenwoordiger in Den Haag. Dit drietal heeft een grootse prestatie geleverd door stuk voor stuk hun afstand uit te rijden, vooral als men bedenkt dat door het al jarenlang ontbreken van natuurijs in Nederland zij nauwelijks voor dit zware karwei getraind hebben. Langs het parkoers van deze 'Alter natieve Elfstedentocht' werd o.m. veel publiciteit voor Heineken gemaakt. dam, die van de vroege ochtend tot de late avond in de weer is geweest om alles perfect te laten verlopen. Hij werd daarbij terzijde gestaan door de in Noorwegen woonachtige Nederland se topschaatser Kees Verkerk. Onder de deelnemers aan de toertocht waren ook drie Heineken-medewerkers, te weten de heren JEM. Bruning, product manager Amstel bier, mr Y. H M. N. Folmer, Arbeids Zaken, en Wedstrijdleider A. Koornstra. 14

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 14