elke sport nu op een aparte wedstrijddag Heiit! Nieuwe formule: badmintoi hockey» kegel: n* 1 voetballen» vi er De Concern Sportdag, die vijf achtereenvolgende jaren op een zaterdag in september werd gehouden, behoort tot het verleden. Daarvoor in de plaats komt de Concern Sport Marathon: voor dit jaar een reeks van tien wedstrijddagen in de maanden mei, juni en september. Tien takken van sport komen ditmaal aan bod, want naast badminton, biljarten, bridge, hengelen, klaverjassen, tafeltennis, tennis en voetbal zijn ook kegelen en hockey op het programma geplaatst. Nieuw is ook, dat de wedstrijden niet meer op één plaats worden gehouden, maar dat de deelnemende vestigingen zelf één of meer toernooien in hun vestiging zullen organiseren. De gedachte om de sportieve kracht meting anders van opzet te maken, leefde al enige tijd, maar werd na de jongste sportdag verder uitgewerkt. De indruk bestond dat de belangstel ling voor de sportdag elk jaar minder werd en dat met name de supporters het een bezwaar vonden om steeds naar Amsterdam te reizen. Er was evenwel voor de accommodatie van het Olympisch Stadion gekozen omdat het daar mogelijk was een grote groep deelnemers met supporters onder te brengen. Door nu op een wedstrijddag slechts één tak van sport af te werken, is dit probleem opgelost. De groep is kleiner en dus gemakkelijker onder te brengen en ook aan de supporters zal meer aandacht besteed kunnen worden. Verder komen alle vestigingsplaatsen tenminste éénmaal aan bod, waardoor er overal wat te beleven valt. De be doeling om alle wedstrijden tussen 15 januari en 15 juni te laten plaatsvin den, was dit jaar nog niet te realise ren omdat de uitgewerkte plannen niet tijdig gereed konden zijn. Vandaar dat drie van de tien onderdelen pas in sep tember aan de beurt komen. Het programma voor 1974 ziet er thans als volgt uit: Onderdeel Datum Organisatie Badminton Voetbal Bridge Tennis Tafeltennis Kegelen Vissen Hockey Klaverjassen Biljarten 11 mei 18 mei 25 mei 1 juni 8 juni 15 juni 22 juni 7 sept. 21 sept 28 sept. Amsterdam II Bunnik Rotterdam Gedist. en Wijn Bunnik Amsterdam II Den Bosch Amsterdam I Amsterdam I Den Bosch De gebouwen en terreinen waar de sporten beoefend zullen worden zijn nagenoeg alle bepaald. Badminton wordt gespeeld in de Sportzaal van de brouwerij Mauritskade te Amster dam, waar drie banen kunnen worden uitgezet. De voetballers gaan naar Odijk, dat ongeveer 3 km van Bunnik ligt. Bridge wordt gespeeld in kantine 'Hollandia' van de brouwerij Croos- wijksesingel te Rotterdam. Voor ten nis heeft men banen gehuurd in de Energiehal te Rotterdam, zodat de wedstrijden ook bij slecht weer door gang kunnen vinden. Voor tafeltennis gaat men naar de nieuwe kantine van ons frisdranken- bedrijf in Bunnik. In de Sportzaal van de brouwerij Mauritskade te Am sterdam gaan de kegelaars aan het werk. En voor de hengelaars wordt in Den Bosch of naaste omgeving naar een goed viswater uitgekeken. Hockey vindt plaats op de velden van Pinoké in het Amsterdamse Bos te Amstel veen. Klaverjassen gaat men in de kantine van de brouwerij Van der Helst- straat te Amsterdam en biljarten ten- 12

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 12