Technische conferentie in Kuala Lumpur Spectaculair karwei in Singapore Heineken organiseert in alle wereld delen technische conferenties, waar de nieuwste ontwikkelingen op brouwerij- gebied met de technische leiding van de geassocieerde brouwerijen worden uitgewisseld. Zo werd de 6e Techni sche Conferentie voor Azië, Australië en de gebieden van de Stille Oceaan ditmaal in Kuala Lumpur (Maleisië) gehouden. Aan deze conferentie namen afgevaar digden deel van de met ons geasso cieerde bedrijven in Beiroet, Amman, Surabaja, Hastings, Port Moresby, Lae, Singapore en Kuala Lumpur, ter wijl een aantal medewerkers van de Divisie Overseas en het Technologisch Centrum uit Rotterdam eveneens aan wezig was. Deze conferentie onderscheidde zich van alle tot nu toe gehouden conferen ties door zijn opzet in 'congres-stijl', waarbij de afgevaardigden hun bijdra gen in de vorm van lezingen brachten. Hierdoor werd een levendige discussie verkregen. Bij Malayan Breweries Ltd. in Singa pore heeft men in het begin van dit jaar een niet alledaags karwei uitge voerd. Omdat in de nabijheid van de brouwerij een 20 verdiepingen tellend flatgebouw was neergezet, werd de eis gesteld de schoorsteen van de brou werij te verlengen, teneinde mogelijke luchtvervuiling op woonniveau tegen te gaan. Na bestudering van dit probleem werd duidelijk, dat wanneer men de uitlaat- opening van de schoorsteen verkleint, de uitstroomsnelheid van de rook groter wordt en de rook zich dan op een hoger niveau verspreidt. Om de schoorsteenopening te verklei nen werd van roestvrij staal een conus- vormige plug gemaakt. De enige manier om deze op de top van de schoorsteen te plaatsen was met be hulp van een helicopter. Dit was een heel precies werk, want de speling tussen de onderste rand van de conus en de wand van de schoorsteen bedroeg slechts 2,5 centi De conferentie werd georganiseerd door het Technologisch Centrum in op dracht van de Divisie Overseas. Malayan Breweries trad als gastheer open verraste alle aanwezigen met een kleurrijk hemd, de nationale dracht, dat door iedereen met veel plezier werd gedragen. De hemden hadden verschil lende grondkleuren. Bij de verdeling van de hemden is men ervan uitge gaan, dat afgevaardigden uit eenzelfde gebied een in kleur gelijk hemd ont vingen. Bijgaande foto werd genomen in de brouwzaal van de brouwerij te Kuala Lumpur. meter. Door behendig te manouvreren gelukte het de helicopterpiloot om in korte tijd de conus op zijn plaats te krijgen. Deze spectaculaire actie werd vanaf de grond door vele belangstellen den gadegeslagen.

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 11