jaarverslag 1972/1973 PERSONEEL ^Baghdad ngapo'" Deel van het interieur van het brouwhuis in Zoeterwoude. De montagewerkzaamheden zijn nog in voile gang. In het verleden hebben wij na het ver schijnen van het jaarverslag van onze onderneming volstaan met het publiceren van een uittreksel, waarin de voor ons personeel belangrijkste punten stonden vermeld. Omdat steeds meer medewer kers van de gelegenheid gebruik maken om een jaarverslag bij de portiers af te halen en dus de volledige tekst al onder ogen hebben gekregen, hebben we dit maal voor een andere vorm gekozen. Daar komt bij, dat ook op de persconfe rentie en op de jaarvergadering medede lingen over het wel en wee van onze onderneming zijn gedaan, die de moeite van het publiceren zeker waard zijn. We hebben daarom de belangrijkste infor matie verwerkt tot één verhaal, dat wij hieronder afdrukken. Heineken heeft als concern in het boek jaar 1972/73 goed gedraaid. Dat boek jaar loopt van 1 oktober 1972 tot en met 30 september 1973. In die periode steeg de totale omzet met ongeveer 25 procent tot 1.372 miljoen gulden. De netto winst steeg van 75,5 miljoen gulden in het boekjaar 1971/72 tot 79 miljoen gulden. Dat de financiële resultaten minder zijn toegenomen dan in vorige jaren, moet voor een deel worden toegeschreven aan de economische ontwikkelingen van de laatste tijd. Het geld wordt steeds min der waard, waardoor de produktiekosten al maar stijgen. Deze kostenstijging kon slechts voor een deel in de prijzen van onze produkten worden doorberekend, omdat de regering beperkingen heeft ge steld. Door doelmatig te werken, zowel in onze produktiebedrijven als bij ons verkoopapparaat en onze stafdiensten, moeten we vooral in de komende tijd proberen de kostenstijgingen zo veel mo gelijk in de hand te houden. Doordat het buitenlandse geld in waarde is gedaald (o.m. de Amerikaanse Dollar en het Engelse Pond-Sterling) en we niet elke keer met prijsverhogingen voor onze exportartikelen daarop hebben kunnen reageren, wordt ook hierdoor de winst nadelig beïnvloed. Dat geldt evenzeer voor de inkomsten uit buitenlandse brou werijen, waarin wij deelnemingen hebben. Wat de toekomst betreft hebben we op vele terreinen met onzekerheden te ma ken. Toch kon de heer A. H. Heineken, voorzitter van de Raad van Bestuur, tij dens de jaarvergadering mededelen, dat er goede hoop bestaat, dat de winst over het boekjaar waarin we thans zitten, vrij wel gelijk zal zijn aan die van de vorige periode. Daarvoor is het noodzakelijk, dat wij in het lopende boekjaar binnen de onderneming in een sfeer van arbeids- rust kunnen werken, en dat de onderne ming in staat gesteld wordt om zijn pro dukten zonder onderbreking op de markt te kunnen aanbieden tegen concurrerende prijzen en op hetzelfde hoge kwaliteits niveau. Alleen dan is er zowel voor aan deelhouders als voor medewerkers van de onderneming alle reden om de toe komst met vertrouwen tegemoet te zien. In het jaarverslag wordt ook veel aan dacht besteed aan het personeel. In Ne derland telde men per 30 september 1973 in totaal 6.506 werknemers; in het 8

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 8