Heineken Schaatsfestijn weer groot succes Conferentie in Kinshasa Op alle negen Nederlandse kunstijsba nen werd de afgelopen weken het Heineken Schaatsfestijn gehouden. De start was op 10 januari in Deventer en de finale is op woensdag 13 maart in Assen. Voor de lagere schooljeugd was er steeds een schoolschaatscom- petitie, waarbij per baan 15 scholen deelnamen. Naast de 240 jeugdige schaatsertjes op de baan waren er per plaats ook altijd veel scholieren, die hun favoriete klasgenootjes kwamen aanmoedigen. Zij voerden daarvoor hun leuzen mee op reusachtige spandoeken. In Deven ter werden de prijzen uitgereikt door de secretaris/penningmeester van de K.N.S.B., de heer W. G. Comello (zie foto). Als kampioenen in de dop ston den de winnaressen met medailles en bloemen op het huldigingspodium. De 'beulen' van de lange afstand, die eigenlijk niets liever doen dan Elfste dentochten rijden, kwamen ook in alle tien wedstrijden op het ijs om de Hei neken Schaatstrofee te bemachtigen. De dames reden 25 ronden, de B- rijders 50 ronden en de cracks een wedstrijd over één uur. Onder de deel nemers grote namen als Jeen van den Berg, Jan Uitham, Bennie van der Weide, Marcel Pennings, 'Dolle' Dries van Wijhe, Henk Portengen en Johan Wardenier. 's Avonds was er een spelprogramma, dat werd gepresenteerd door de be kende televisieverslaggever Theo Koo- men. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van 'Bralima' werd in Kinshasa (Zaire) in oktober van het vorig jaar een conferentie gehouden van directeuren van de bij 'Bralima' aangesloten brouwerijen, alsmede van de Raden van Beheer van 'Bralima' en 'Ibecor'. De foto toont de volgende heren: v.l.n.r. Hardy (Kisangani), Strugnell (Kinshasa), Boreel (Kinshasa), Perin (Gisenyi), Van der Plancke (Lambert), Vuylsteke (Kinshasa), Casier (Boma), Ton (Heineken), Bodart (Ibecor), Litvine (Lambert), Miedema (Heine ken), Descamps (Kinshasa), Servranckx (Mbandaka), Stap (Heineken), Wits (Heine ken), Stroo (Heineken), Descamps (Bukavu), DeVuyst (Ibecor), Rouster (Bujumbura), Plouvier (Brazzaville), Flour (Kinshasa), Paradis (Boukin). 23

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 23