Bralima 50 jaar GEPENSIONEERDEN AMSTERDAM I In Kinshasa werd in oktober j.l. het vijftigjarig bestaan gevierd van de Brasseries, Limonaderies et Ma'teries du Zaïre 'Bralima' S.A.R.L., één van de met Heineken gelieerde ondernemin gen in Afrika. In 1923 werd de 'Bras serie de Leopoldville' gesticht, die na een zeer moeilijke start - zowel tech nisch als commercieel - in de veertiger jaren de wind in de zei'en kreeg en sindsdien op spectaculaire wijze tot de grootste bierproducent van Midden- en Noord-Afrika uitgroeide. De vijf brouwerijen in Zaïre hebben thans een capaciteit van 2,5 milioen hectoliter per jaar. De helft daarvan komt voor rekening van de brouwerij in Kinshasa, die daarmee de grootste van Afrika is. Ter gelegenheid van het jubileum werd een gedenkplaat onthuld en werden personeelsleden, die reeds lange tijd bij Bralima werkzaam waren, gehul digd. Ook vond er een conferentie van directeuren van de Bralimavestigingen plaats, waarbij tevens de Raden van Beheer van Bralima en Ibecor aanwe zig waren (zie pagina 23). Op zaterdag 27 oktober was er een enorm feest voor het personeel. Niet minder dan 3.300 gasten zaten aan een diner en dansten daarna op de muziek van drie orkesten. Na afloop kon men berekenen, dat er maar liefst 12.600 liter bier was gedronken. De foto's tonen een deel van de im mense feestzaal en de overhandiging van een oorkonde aan één van de per soneelsleden, die 35 jaar in dienst was. Na de drie sprekers heeft de heer L.Hof (chef Interne Dienst Rotterdam) een lezing gehouden over Zoeterwou- de. De dia's, die bij deze lezing wer den getoond, gaven de aanwezigen een goed en duidelijk overzicht van de situatie. Voorts werd er een film over het Reddingswezen gedraaid. Aan het eind van deze weer bijzonder geslaagde middag, kreeg iedereen een aandenken mee naar huis. Het was weer een gezellige drukte, toen vrijdag 4 januari de nieuwjaars receptie van de gepensioneerden van Amsterdam I in 't Koelschip van de vestiging Van der Helststraat werd ge houden. 's Middags kwam men elkaar al tegen op het terrein, op weg naar 't Koelschip. waar men eerst in de gele genheid werd gesteld elkaar een heel ge'ukkig nieuwjaar te wensen. Het openingswoord van deze middag werd gesproken door de heer W. K'op- penburg, die uiteraard eerst de organi satoren bedankte voor het totstand komen van deze middag. De heer K'oppenburg, die dit jaar met pen sioen zal gaan, stelde zijn opvolger, dr H. P. Meppelink, voor. Hij besloot zijn speech met de woorden 'nu sta ik voor U, volgend jaar zit ik bij U.' Daarna was het woord aan de heer Th. van Essen, die namens de gepensio neerden sprak en nog even de geslaag de bustocht van vorig jaar aanhaalde. De heer J H. MeUegers, die als laatste spreker het woord voerde, maakte be kend, dat om verschillende redenen de bustocht dit jaar niet door zal gaan en dat er gezocht wordt naar een alter natief. Gedacht werd aan een gezellige middag met diner, cabaret en dansen. Waar en wanneer dit zal gaan gebeu ren, was op dat moment nog niet be kend. ledereen zal tijdig op de hoogte worden gebracht, aldus de heer Melle- gers. 16

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 16