Bij de foto's: 1 Het meer dan manshoge bierglas wordt door twee medewerkers van de afdeling 'Reclame Service', de heren K. Both (links) en J. Paulus, voorzichtig vervoerd. 2 De elementen voor een luifelstand wor den op een vrachtauto geladen. Op de wagen de heer J. de Jong; daar vóór de heer J. Paulus. 3 Het afbreken van een luifelstand door de heer J. Paulus. 4 Eén van de op linnen geschilderde ach tergrondjes voor de luifelstands wordt opgemeten door de heer G. Bleyerveld, terwijl de heer K. Both hem daarbij assisteert. betrok in één van de gebouwen van de brouwerij Van der Helststraat te Am sterdam. Daarvoor was men geduren de vijt jaar gehuisvest in de Quellijn- straat boven de stallen en een deel van de garage, 'n het begin van die jaren bestond de afdeling uit ongeveer tien personen, maar na de samenvoe ging van de reclamedienst van Amstel en de komst van de mannen van de frisdrankengroep, wordt de 'Reclame Service' thans bemand door 26 perso neelsleden. Organisatorisch valt 'Reclame Service' onder de Landelijke Verkoop Diensten, waartoe ook behoren de Commercieel Technische Dienst, het Bouwbureau, het Beheer Onroerend Goed en de Verkoop Secretariaten in de verschil lende vestigingen. 'Reclame Service' vervult werkzaamheden voor een grote groep van zeer verschillende opdracht gevers. Daaronder valt o.m. Product Management, de groepen Horeca en Thuisverbruik, in de wandeling 'de Commercie' genoemd, en Public Rela tions. Bij de sector 'Standbouw' kan men de groei van de afdeling misschien wel 3 2 het best terugvinden. Immers, aanvan kelijk hield men zich in hoofdzaak be zig met het plaatsen van buffetten in tentoonstellingsruimten die door der den werden opgebouwd, of bij café houders, die voor speciale gelegenhe den extra tappunten nodig hadden. Nu zijn de meeste buffetten ingebouwd in z.g. luifelstands, waarvan men er een tiental beschikbaar heeft. Deze 4 stands kunnen nog worden verrijkt met op linnen geschilderde achtergrondjes, die variëren van een Beiers bergland schap tot het interieur van een mid deleeuwse bierkelder. Om het geheel nog wat aan te kleden kan men er tontafels en zitfusten bij plaatsen en deze 'terrasjes' nog wat intiemer ma ken met parasols van de verschillende merken. En dan brengt men, desge- 13

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 13